Nej ...

Skleník ke zdi

Skleník ke zdi z polykarbonátu nebo UV skla. Velkou výhodou těchto typů skleníků ke zdi je především ...

Akce měsíce, automatické otvírače zdarma

Akce automatické otvírače zdarma při objednání skleníku během března a dubna včetně dopravy skleníků ...

Fóliovníky a jejich výhody

S fóliovníky je pěstování jednoduché. Navíc ušetříte. Fóliovníky jsou levné a vytvoříte nejlepší pod ...

Hortenzie Hydrangea anomala ssp. petiolatis

Popínavá hortenzie řapíkatá Hydrangea anomala ssp. petiolatis jedná o rostlinu s krásnými květy. Cca ...

Klívie pěstování

Klívie, Řemenatka, Clivia miniata pěstování. Rady a návody pro úspěsné pěstování klivie a to požadav ...

Lopatkovec, Spathiphyllum pěstování

Lopatkovec, Spathiphyllum a jeho pěstování. Rady a návody pro úspěsné pěstování a to požadavky na sv ...Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2007-05-23 23:40:09 | zobrazeno: 22485x
obr
Magnolie pěstování, ošetření. Magnolie je nejstarší kvetoucí dřevina. Magnolii sadíme do pokud možno kyselého substrátu pro rododendrony. A je třeba po výsadbě důkladně zalévat. Chvilku trvá než zakoření.

Magnolie - pěstování, ošetření
Magnolie - nejstarší kvetoucí dřevina

Dotaz z rubriky Poradna zahrada na www.hobbyzahrada.cz:
Magnolie - pěstování, ošetření: Dobrý den, jsem naprostý začátečník a laik v oboru "zahrada" a proto se na Vás obracím s prosbou o radu. Asi před 14 dny jsem koupil Magnolii, kterou jsem zasadil do zahradnického substrátu, ale nyní jsem zjistil, že mi vadne. Mám ještě jeden problém. Na podzim jsem zasadil třešničku, kterou jsem letos na jaře zkrátil a nechal 3 horní očka na rozvětvení. Ale její lístečky se mi taky nelíbí, mám dojem, že jsou něčím napadeny. Našel jsem na nich jednu housenčičku (nebo to byl červíček?), byla taková malinká, bílá, asi 7-8mm dlouhá a asi 0,5mm tlustá. Prosím rovněž o radu co s ní. Pokud to bude možné, prosím o emailovou adresu, kam mohu přílohou poslat fotografie. Z těch byste jistě vyčetli mnohem lépe, jaký problém tyto rostliny mají. Prosím o Vaši odpověď na mail gd3@volny.cz, nebo o informaci, kde na Vašich web stránkách mohu najít odpověď na mé dotazy. Přeji hezký den. František Humpolec

Odpověď:
Magnolie - pěstování, ošetření:
Magnolie - nejstarší kvetoucí dřevina
Magnolii sadíme do pokud možno kyselého substrátu pro rododendrony. A je třeba po výsadbě důkladně zalévat. Chvilku trvá než zakoření. Na třešni máte nejspíš mšice ta housenka nebude problém . Udělejte postřik přípravkem Decis. Pokud se chcete dálé vzdělávat v zahradničení doporučuji knihu 1000 + 1 Rada do zahrady.
Odborný poradce: David Brom,Zahradnické centrum Jindřichův

Hobbyzahrada.cz vám radí:

KVĚTY MAGNOLIÍ: Magnolie - nejstarší kvetoucí dřevina

Do rodu magnolie (Magnolia) patří asi 80 druhů opadavých i vždyzelených stromů a keřů rostoucích planě v Severní a Střední Americe a v jihovýchodní Asii od Himaláje po Japonsko. Vývojově patří k nejstarším kvetoucím rostlinám (existovaly už na začátku třetihor) na Zemi. Pro naše klimatické podmínky se hodí jenom několik druhů. Každé jaro nás potěší krásnými, velkými a často i voňavými květy. Při jarních mrazících však v některých letech namrzají. Květy mají až 18 korunních lístků a mnoho tyčinek, plody mají podobu šišky. Starý název pro šišku je šách a odtud byl odvozen český název pro magnolii – šácholan (příliš se však nevžil).

Magnolie dost dobře rostou i ve znečištěném prostředí měst. Vyžadují humózní a vlhkou, ne však trvale zamokřenou půdu, s mírně kyselou reakcí (vápenaté půdy jim nesvědčí). Vhodné místo je v polostínu, chráněné od severních větrů. Potřebují dost místa neboť se vyznačují široce rozložitým růstem a řez jim nevyhovuje. Potřebuje si na stanovišti zvyknout, pak roste dobře, hůře snáší přesazování. Úspěšně se množí hřížením.

Nejčastěji se pěstuje Magnolia x soulangeana, mezidruhový kříženec s velkými růžovými květy před olistěním. K oblíbeným patří též bělokvěté Magnolia stellata, Magnolia salicifolia a Magnolia kobus, fialové květy má Magnolia lilioflora ´Nigra´ a Magnolia rustica ´Rubra´.

Autor: Jan Novák Bonsai zahrada Kunice www.bonsai-info.cz KVĚTY MAGNOLIÍ: Magnolie - nejstarší kvetoucí dřevinaDalší najdete pomocí vyhledávání na Hobbyzahrada.cz - Poradna Zobrazit dotazy | Přidat dotaz

Mohlo by vás zajímat: Prodej potřeb a vybavení pro dům, hobby a zahraduSouvisející články

Přísavník na zahradním domku

Přísavník a jeho pěstování na zahradním domku. Přísavník trojcípý boj proti škůdcům přísavníku.

Stříbrný smrk na zahradu

Smrky na zahradě odborné rady a návody, jak pěstovat stříbrný smrk.

Malá zahrada inspirace

Malá zahrada na Hobbyzahrada.cz zahradní inspirace. Dobrý den, potřebovala bych se poradit ohledně stromů v malé zahradě. Bydlíme v přízemním bytě se zahrádkou.

Copak je to za rostlinu

Poradna Hobbyzahrada.cz copak je to za rostlinku, která mi vyrostla na zahrádce a rád bych věděl její název. Jde o některý z pryšců. Pokud jej zlomíte měl by ronit bílé mléko. Nepotřísněte se jím. Jde o líčidlo americké – Phytolaca americana.

Ostružiny pěstování ostružníku

Poradna Hobbyzahrada.cz na téma ostřužník, ostružiny pro zahradní pěstování. Pěstování ostružin nemá nějaké zvláštní nároky.

Mech ve skleníku

Poradna Hobbyzahrada.cz na téma mech ve skleníku. Například výskyt mechu ještě není spolehlivým ukazatelem potřeby vápnit.