Nej ...

Juka - péče o juku

Celoroční péče o juku. Jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. ...

Fíkus

Fíkusy a jejich pěstování je někdy problém, ale fíkus se dá zvládnout. Zde najdete rady pro pěstován ...

Kapková závlaha C

Kapková závlaha tandem C. Závlaha pro skleník 3 x 6 m. Kapková závlaha dodává vláhu z odkapávacích ...

Skleníky s polykarbonátem

Skleníky polykarbonátové, skleníky s polykarbonátem, které díky polykarbonátu chrání vaše rostliny. ...

Nemoci ovocných stromů

Nemoci jabloní, nemoci ovocných stromů. Listy na konci větví zasychají. Choroba se postupně rozšířil ...

Pěstování česneku

Pěstování česneku, jak vlastně pěstovat česnek. ...Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2003-10-28 21:01:16 | zobrazeno: 8189x
obr
Tipy a rady do zahrady. Myslete už nyní na příští rok - Každý zkušený zahradník vám určitě prozradí, že pro neustálý vývoj zahrady je třeba myslet v létě na zimu, v zimě zase na léto, na podzim na jaro.

Tipy a rady do zahrady - Myslete už nyní na příští rok

Také patříte k lidem, kteří si teprve na jaře při pohledu na záhon krásně rozkvetlých narcisků, tulipánů nebo jiných cibulovin uvědomí, že opět propásli dobu, kdy se cibuloviny vysazují? Pak vězte, že následující řádky jsou určeny právě pro vás.

Každý zkušený zahradník vám určitě prozradí, že pro neustálý vývoj zahrady je třeba myslet v létě na zimu, v zimě zase na léto, na podzim na jaro. Právě podzim je totiž obdobím, kdy se vysazují cibuloviny kvetoucí na jaře. Září a říjen jsou nejvhodnější měsíce pro výsadbu, aby cibule stačila do zimy dostatečně zakořenit. Cibuloviny je dobré před výsadbou namořit proti houbovým chorobám některým z přípravků, které jsou běžně na našem trhu k dostání (například Fundasol). Všeobecně lze říci, že mají raději lehčí, propustné, hlinitopísčité půdy. V žádném případě nesmíme přímo do půdy před výsadbou zapravit čerstvý hnůj! Naopak doporučujeme vyzrálý kompost nebo půdu, která byla v předchozích letech dobře vyhnojena hnojem.

Optimální hloubka výsadby cibulovin by měla být asi tří až čtyřnásobek výšky cibule. Je také důležité vědět, že některé druhy cibulovin se musí každým rokem po odkvětu a zatažení zelené části vyjmout ze země, očistit, vytřídit, znovu namořit, uložit na tmavém chladném místě a na podzim opět zasadit do země.

Typickým představitelem této skupiny jsou zejména tulipány kromě některých botanických druhů, které můžeme stejně jako ostatní cibuloviny, k nímž patří například narcisy, krokusy, modřence a všeobecně drobné cibuloviny, nechat v zemi více let. Některé druhy cibulovin můžeme přirychlit v zimních měsících, vždy ale doporučujeme poradit se v odborné prodejně.

Zdroj: Fišer - zahradnické centrum www.fiserzahradnictvi.cz 

Poradna zahrada na www.hobbyzahrada.cz

Zobrazit dotazy | Přidat dotaz

Doporučujeme: Prodej potřeb a vybavení pro dům, hobby a zahradu
V nabídce zahradní technika, nářadí, grily, krby, jezírka, filtrace, čerpadla, pařeniště, miniskleníky i skleníky včetně příslušenství. Prodej skleníků včetně montáže. Poradenský servis i s doporučením. Dodávky až do domů.

Náš tip: sdílej s přáteli na Facebooku nebo pošli přátelům na Facebooku (přes tlačítko na webu)
Tipy a rady do zahrady - Myslete už nyní na příští rok
pěstování , zahrada, rady do zahrady, tipy do zahrady, poradna zahradaSouvisející články

Akce měsíce, automatické otvírače zdarma

Akce automatické otvírače zdarma při objednání skleníku během září a října včetně dopravy skleníků zdarma.

Fóliovníky a jejich výhody

S fóliovníky je pěstování jednoduché. Navíc ušetříte. Fóliovníky jsou levné a vytvoříte nejlepší podmínky pro kvalitní a rychlejší růst. Výhody fóliovníků patří mobilita.

Ventilátor Ecofan 810 Black Edition ventilátory

Ventilátor Ecofan 810 black edition. Ventilátory na krbová kamna Ecofan 810 generuje svou vlastní elektřinu využíváním tepla z kamen. Ventilátor Ecofan pomáhá cirkulaci teplého vzduchu po pokoji.

Akce na náhradní díly

Náhradní díly a příslušenství pro skleníky. Akce na náhradní díl pro automatický otvírač skleníkových oken.

Zahřívací podložka

Zahřívací podložka 15 W pro pěstování a mikroklima. Zahřívací podložka udržuje stálou teplotu kořenáčů nebo misek s vysetými semeny či sadbou.

RSS Hobbyzahrada.cz: Rady, návody a inspirace

RSS Hobbyzahrada.cz: Moderní způsob, jak číst všechny nové zprávy ze stránek www.hobbyzahrada.cz , které vás zajímají, můžete mít na svém počítači ihned k dispozici - náš informační kanál. Je to velice jednoduché.