Nej ...

Juka (Yucca)

Jak pěstovat pokojovou rostlinu Juku. Rady a návody na pěstování. ...

Zdraví na talíři: medvědí česnek a pažitka

Medvědí česnek se už dobrých pět let drží na čele žebříčku populárních jarních bylinek. Je o něj tak ...

Jarní práce a radosti v zahradě

První práce na zahradě patří k těm nejpříjemnějším. Příroda se probouzí, sklízíte plody své podzimní ...

Juka - péče o juku

Celoroční péče o juku. Jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. ...

Fíkus

Fíkusy a jejich pěstování je někdy problém, ale fíkus se dá zvládnout. Zde najdete rady pro pěstován ...

Kapková závlaha C

Kapková závlaha dodává vláhu z odkapávacích bodů přímo k rostlinám. ...Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2003-10-30 13:10:35 | zobrazeno: 8254x
obr
Podzim plný barev. I koncem roku mohou vaši terasu či okno zdobit krásné rostliny. Určitě se mezi vámi najde řada těch, jejichž tvář při pohledu na chřadnoucí pelargónie, verbeny, petúnie, tisíckvěty a další balkónové květiny.

Podzim plný barev:
I koncem roku mohou vaši terasu či okno zdobit krásné rostliny

I koncem roku mohou vaši terasu či okno zdobit krásné rostliny
Určitě se mezi vámi najde řada těch, jejichž tvář při pohledu na chřadnoucí pelargónie, verbeny, petúnie, tisíckvěty a další balkónové květiny posmutní při pomyšlení, že léto je nenávratně pryč a s jeho koncem je třeba se rozloučit také s rozkvetlými okny a terasami. Ale nic není ztraceno. V zahradních centrech jsme se přesvědčili, že i na podzim můžete nechat své nádoby rozkvést.

Tvorba květů u letniček je ovlivněna délkou dne. Již koncem srpna se den zkracuje a rostliny už nestačí vytvářet nové výhony, listy či poupata ani při zvýšeném hnojení. Velmi snadno si můžeme opatřit větvičky jedle, šípku či mahónie, napíchat je do písku v truhlících a těšit se z nich celou zimu, ale na podzim se ještě najde řada rostlin, které se bez dostatku světla obejdou.

Takovým typickým zástupcem jsou nízké chryzantémy. Působí velice dekorativně v hromadných výsadbách, odrůdově pestrých nebo jen v jednom tónu. Stříbrnou barvou zpestří každou nádobu starček, zelené zůstanou přes zimu keříky hebe. Doporučujeme také malé a zakrslé odrůdy rododendronů. Přes zimu mohou v nádobách a truhlících zůstat také trávy, například ovsíř či kostřava popelavá, zakrslé jehličnany, tymián nebo nízké tavolníky.
Stejně dobrou službu splní na podzim také skalničky, z nichž můžeme za použití kamenů vytvořit ve větší nádobě miniaturní skalku. Pro optické zvětšení aranžmá doporučujeme vysadit převislé dřeviny nebo břečťan. Výsadby umocní zajímavé kameny či kořeny.

Skutečnými králi podzimu jsou však vřesovištní rostliny, z nichž zejména vřesy hrají na podzim všemi barvami. Vřesům je při výsadbě třeba připravit směs rašeliny, lesní hrabanky, lehké půdy a písku.

Zvolíme-li pro podzimní výsadby drobné jehličnaté či stálezelené dřeviny, dbejme na to, aby v nádobě zbylo ještě dostatek volného místa. Podle sezóny totiž můžeme ke stálé kostře vytvořené z dřevin přidávat přirychlené právě rozkvétající rostliny - na jaře cibuloviny, v létě letničky, na podzim macešky či chryzantémy, na zimu dekorativní plody. Takto osázená nádoba změní několikrát v roce svou tvář a rozhodně se nestane jednotvárnou dekorací vaši terasy. (zdroj: www.szc.cz)

Poradna zahrada na www.hobbyzahrada.cz

Zobrazit dotazy | Přidat dotaz

Doporučujeme: Prodej potřeb a vybavení pro dům, hobby a zahradu
V nabídce zahradní technika, nářadí, grily, krby, jezírka, filtrace, čerpadla, pařeniště, miniskleníky i skleníky včetně příslušenství. Prodej skleníků včetně montáže. Poradenský servis i s doporučením. Dodávky až do domů.

Náš tip: sdílej s přáteli na Facebooku nebo pošli přátelům na Facebooku (přes tlačítko na web
Podzim plný barev
pěstování ,zahrada, pěstování, podzimní barvy, zahrada na podzim, terasa na podzimSouvisející články

Kompostéry pro obce i pro zahradu

Kompostéry akce, kompostéry pro obce i pro každou zahradu. Český výrobek a doprava zdarma.

Skleník ke zdi

Skleník ke zdi z polykarbonátu nebo UV skla. Velkou výhodou těchto typů skleníků ke zdi je především dobrá akumulační schopnost stěny domu.

Akce měsíce, automatické otvírače zdarma

Akce automatické otvírače zdarma při objednání skleníku během září a října včetně dopravy skleníků zdarma.

Fóliovníky a jejich výhody

S fóliovníky je pěstování jednoduché. Navíc ušetříte. Fóliovníky jsou levné a vytvoříte nejlepší podmínky pro kvalitní a rychlejší růst. Výhody fóliovníků patří mobilita.

Ventilátor Ecofan 810 Black Edition ventilátory

Ventilátor Ecofan 810 black edition. Ventilátory na krbová kamna Ecofan 810 generuje svou vlastní elektřinu využíváním tepla z kamen. Ventilátor Ecofan pomáhá cirkulaci teplého vzduchu po pokoji.

Akce na náhradní díly

Náhradní díly a příslušenství pro skleníky. Akce na náhradní díl pro automatický otvírač skleníkových oken.