Nej ...

Zdraví na talíři: medvědí česnek a pažitka

Medvědí česnek se už dobrých pět let drží na čele žebříčku populárních jarních bylinek. Je o něj tak ...

Jarní práce a radosti v zahradě

První práce na zahradě patří k těm nejpříjemnějším. Příroda se probouzí, sklízíte plody své podzimní ...

Juka - péče o juku

Celoroční péče o juku. Jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. ...

Fíkus

Fíkusy a jejich pěstování je někdy problém, ale fíkus se dá zvládnout. Zde najdete rady pro pěstován ...

Kapková závlaha C

Kapková závlaha dodává vláhu z odkapávacích bodů přímo k rostlinám. ...

Skleníky s polykarbonátem

Skleníky polykarbonátové, skleníky s polykarbonátem, které díky polykarbonátu chrání vaše rostliny. ...Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2003-10-30 14:09:18 | zobrazeno: 6829x
obr
Rozmanité cinerárie v bohaté barevné škále naleznete v zahradnických centrech jednu z nejkrásnějších pokojových rostlin - cinerárii.

Rozmanité cinerárie

V bohaté barevné škále naleznete v zahradnických centrech jednu z nejkrásnějších pokojových rostlin - cinerárii. Od února do dubna vykvétá souborem kopretinových kvítků k různých barev, nejčastěji bílé, růžové, fialové a modré s celou řadou odstínů a variant. Cinerárie vyžaduje světlé, vzdušné místo, teplotu kolem 18°C a vydatnou zálivku, v sušších bytech navíc ještě nepřímé zvlhčování, kterého lze dosáhnout i zálivkou do misky. Cinerárie se nevyplatí po odkvětu dále pěstovat, protože kvetení lze v bytových podmínkách dosáhnout opakovaně jen zřídka. Z tohoto důvodu není ani třeba rostlinu nijak přihnojovat. Cinerárie bývají hojně napadány mšicemi, proto je třeba věnovat pozornost i preventivnímu ošetření.

Časně kvetoucí kalina Není mnoho dřevin, které by v našich podmínkách kvetly v zimě nebo časně z jara. Jedním z mála keřů je kalina bodnanská (Viburnum bodnantense), opadavý, rychle rostoucí keř dorůstající výšky kolem dvou metrů. V zahradnických centrech prodávájí nejrozšířenější kultivar 'Dawn', který vykvétá podle podmínek od října do března temně růžovými květy, které po rozvití mění barvu do bělava a silně voní, je proto vhodné vysadit ji do blízkosti vstupních prostor do domu nebo k přístupové cestě. Kalina je v podstatě nenáročný keř vhodný na slunné i polostinné stanoviště, nesnese však hluboký stín. Intenzivní péči nevyžaduje, citlivým řezem v předjaří lze dosáhnout hustšího zavětvení.

Lilie mnoha tváří Velmi početný rod těchto ušlechtilých zahradních rostlin zahrnuje druhy různých velikostí, tvarů i barev květů - od bílé až po červenou. Lilie vyrůstají z cibulí, které je třeba ihned po nákupu zasadit, aby nevyschly. Vyžadují propustnou a pokud možno vápenitou,, tou půdu a slunné, chráněné stanoviště, nejlépe se zastíněním spodní části rostliny. Při suchém počasí důkladně zaléváme a v případě potřeby opatříme vyšší druhy opěrnou konstrukcí. Po odkvětu odstraníme semeníky, aby se rostlina nevysilovala tvorbou semen, a po odumření stonků seřízneme v úrovni půdy. Lilie se snadno množí dělením rozrostlých trsů začátkem podzimu. Jednou za čas je vhodné celý trs z půdy vyjmout, rozdělit a znovu vysadit, aby lilie dobře kvetly. (www.szc.cz )Související články

Hortenzie Hydrangea anomala ssp. petiolatis

Popínavá hortenzie řapíkatá Hydrangea anomala ssp. petiolatis jedná o rostlinu s krásnými květy. Cca za tři až pět let vyroste samopnoucí popínavá hortenzie.

Klívie pěstování

Klívie, Řemenatka, Clivia miniata pěstování. Rady a návody pro úspěsné pěstování klivie a to požadavky na světlo, teplotu, vlhkost a zalévání.

Lopatkovec, Spathiphyllum pěstování

Lopatkovec, Spathiphyllum a jeho pěstování. Rady a návody pro úspěsné pěstování a to požadavky na světlo, teplotu, vlhkost a zalévání.

Dracéna, Dračinec, Dracaena pěstování, rady a návody

Pokojová dracéna, Dračinec, Dracaena kapání bývá způsobeno nízkou vzdušnou vlhkostí bytu. Rady a návody, jak na dracénu.

Sloní noha pěstování

Sloní noha, Beaucarnea recurvata návod k pěstování. Dejte pozor na přelévání sloní nohy.

Vajgélie na kmínku

Pěstování vajgélie na kmínku. Rada a návody pro vhodnou podnož na roubování vajgélie.