Nej ...

Zdraví na talíři: medvědí česnek a pažitka

Medvědí česnek se už dobrých pět let drží na čele žebříčku populárních jarních bylinek. Je o něj tak ...

Jarní práce a radosti v zahradě

První práce na zahradě patří k těm nejpříjemnějším. Příroda se probouzí, sklízíte plody své podzimní ...

Juka - péče o juku

Celoroční péče o juku. Jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. ...

Fíkus

Fíkusy a jejich pěstování je někdy problém, ale fíkus se dá zvládnout. Zde najdete rady pro pěstován ...

Kapková závlaha C

Kapková závlaha dodává vláhu z odkapávacích bodů přímo k rostlinám. ...

Skleníky s polykarbonátem

Skleníky polykarbonátové, skleníky s polykarbonátem, které díky polykarbonátu chrání vaše rostliny. ...Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2003-10-30 14:16:25 | zobrazeno: 9307x
obr
Jedná se o malé keříčkové rostliny Begónie - Begonia cucullata - Begonia Elatior-hybridy a jsou velice ceněny pro bohatou záplavu květů.

KEŘÍČKOVÉ ROSTLINY:  Begónie - Begonia cucullata - Begonia Elatior-hybridy

Begonia cucullata
Jedná se o malé keříčkové rostliny a jsou velice ceněny pro bohatou záplavu květů. Odrůdy se vyskytují s jednoduchými a plnými květy bílé, růžové a červené barvy, které kvetou od května až do zimy. Tyto rostliny se většinou pěstují jako jednoleté a po odkvětu se likvidují. Begónie milují světlé, dobře větrané prostory, tím chráníme rostliny před padlím a mají rády teplo a slunečko.

Dosahují velikosti 0,30 m. Na jaře je můžete koupit jako semenáčky nebo dospělé rostliny po celý rok. Hnojení provádíme na jaře a na podzim, zalijeme každé dva týdny tekutým hnojivem. Přesazování u jednoletých rostlin není potřebné, jinak v létě nebo na podzim. U starších rostlin obnovujeme jen vrchní vrstvu zeminy.


Begonia Elatior-hybridy
Tato begónie kvete po celý rok. Barva těchto růžím podobným velkým květů sahá od tmavočervené přes růžovou až po žlutou a bílou. Pěstují se jako jednoleté a po odkvětu je můžeme zlikvidovat. Tyto velkokvěté rostliny jsou vhodné jako solitéry, je možno však umístit i několik kusů do mělké misky. Potřebují světlou, dobře větranou místnost, milují teplo, ale nepřímé slunce.

Převážně rostou vzpřímeně a dosahují výšky ,035 m a výšky 0,40 m. Od poloviny jara do pozdního podzimu je možno v zahradnictvích zakoupit keříčkovité rostliny. Hnojíme na jaře a v létě, zaléváme každé dva týdny tekutým hnojivem. U jednoletých rostlin není přesazování potřebné, jinak v létě a na podzim. DOPORUČENÍ PŘÁTELŮMSouvisející články

Hortenzie Hydrangea anomala ssp. petiolatis

Popínavá hortenzie řapíkatá Hydrangea anomala ssp. petiolatis jedná o rostlinu s krásnými květy. Cca za tři až pět let vyroste samopnoucí popínavá hortenzie.

Klívie pěstování

Klívie, Řemenatka, Clivia miniata pěstování. Rady a návody pro úspěsné pěstování klivie a to požadavky na světlo, teplotu, vlhkost a zalévání.

Lopatkovec, Spathiphyllum pěstování

Lopatkovec, Spathiphyllum a jeho pěstování. Rady a návody pro úspěsné pěstování a to požadavky na světlo, teplotu, vlhkost a zalévání.

Dracéna, Dračinec, Dracaena pěstování, rady a návody

Pokojová dracéna, Dračinec, Dracaena kapání bývá způsobeno nízkou vzdušnou vlhkostí bytu. Rady a návody, jak na dracénu.

Sloní noha pěstování

Sloní noha, Beaucarnea recurvata návod k pěstování. Dejte pozor na přelévání sloní nohy.

Vajgélie na kmínku

Pěstování vajgélie na kmínku. Rada a návody pro vhodnou podnož na roubování vajgélie.