Nej ...

Zdraví na talíři: medvědí česnek a pažitka

Medvědí česnek se už dobrých pět let drží na čele žebříčku populárních jarních bylinek. Je o něj tak ...

Jarní práce a radosti v zahradě

První práce na zahradě patří k těm nejpříjemnějším. Příroda se probouzí, sklízíte plody své podzimní ...

Juka - péče o juku

Celoroční péče o juku. Jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. ...

Fíkus

Fíkusy a jejich pěstování je někdy problém, ale fíkus se dá zvládnout. Zde najdete rady pro pěstován ...

Kapková závlaha C

Kapková závlaha dodává vláhu z odkapávacích bodů přímo k rostlinám. ...

Skleníky s polykarbonátem

Skleníky polykarbonátové, skleníky s polykarbonátem, které díky polykarbonátu chrání vaše rostliny. ...Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2003-10-30 19:16:47 | zobrazeno: 7358x
obr
Dnes existuje tolik hvězdnic odolných vůči padlí, že je lze sázet na postranní záhony s plnou důvěrou.

Jedná se velmi rozlehlý rod a rádi bychom prezentovaly ty nejkrásnější příklady druhu. Dnes existuje tolik hvězdnic odolných vůči padlí, že je lze sázet na postranní záhony s plnou důvěrou. Mnohé začínají kvést v červenci nebo srpnu a pokračují až do října. Jméno "Svatováclavské posvícení" se k nim proto hodí velmi dobře. Kultivary Aster amellus kvetoucí od července až po konec září mají jednoduché úbory, nepotřebují opěru a nejsou náchylné k padlí.

Další kultyvary jako Jacqueline Genebrier má tmavorůžové úbory a dorůstá výšky 70 cm; King George je krásná modrá hvězdnice, 60 cm vysoká; Lady Hindlip je stejně vysoká, ale má úbory jasně růžové; Lac de Geneve mají modré úbory a je 60 cm vysoká, Joseph Lakin je nádherně fialová a vysoká také fialová a 60 cm vysoká, Veilchen Königin má na Aster amellus poměrně malé úbory tmavě fialové barvy. Mohli bychom ve výčtu pokračovat dále, ale rádi se zaměříme na nejznámější, které by neměli chybět na zahrádce.


Aster Golden Spray
Má úbory krémově bílé a je vysoká 1 m a Pink Cloud má výšku 80 cm a světle růžové úbory. Aster x frikartii je křížencem mezi druhy A. amellus aA. thomsonii a má několik krásných kultivarů: Jungfrau a Wunder von Stefa připomínají jedna druhou; obě jsou modré, ale první z nich má menší úbory.

Aster x frikartii Mönch
Jedná se hvězdnice s velkými levandulově modrými úbory, avšak není plně otužilá. Lady in Black je neobvyklým kultivarem druhu Aster latiflorus; v průběhu růstové sezóny nese purpurové listy a její bílé úbory s načervenalými středy vyrůstají na nádherné keřovité rostlině, která může být až 1,2 m vysoká. Tuto hvězdnici můžete využít dokonce i k tvorbě živého plotu. Aster lateriflorus Horizontalis je 1 m vysoká rostlina, která se rozrůstá do šířky, má tmavozelené listy a malé bílé až lehce nafialovělé úbory.Související články

Hortenzie Hydrangea anomala ssp. petiolatis

Popínavá hortenzie řapíkatá Hydrangea anomala ssp. petiolatis jedná o rostlinu s krásnými květy. Cca za tři až pět let vyroste samopnoucí popínavá hortenzie.

Klívie pěstování

Klívie, Řemenatka, Clivia miniata pěstování. Rady a návody pro úspěsné pěstování klivie a to požadavky na světlo, teplotu, vlhkost a zalévání.

Lopatkovec, Spathiphyllum pěstování

Lopatkovec, Spathiphyllum a jeho pěstování. Rady a návody pro úspěsné pěstování a to požadavky na světlo, teplotu, vlhkost a zalévání.

Dracéna, Dračinec, Dracaena pěstování, rady a návody

Pokojová dracéna, Dračinec, Dracaena kapání bývá způsobeno nízkou vzdušnou vlhkostí bytu. Rady a návody, jak na dracénu.

Sloní noha pěstování

Sloní noha, Beaucarnea recurvata návod k pěstování. Dejte pozor na přelévání sloní nohy.

Vajgélie na kmínku

Pěstování vajgélie na kmínku. Rada a návody pro vhodnou podnož na roubování vajgélie.