Nej ...

Virózy a bakteriózy paprik

Pěstování paprik - Obecně jsou papriky značně náchylné na několik virových chorob. Virózy a bakterió ...

Pěstování paprik - Škůdci a jak na ně

Pěstování paprik - Papriky se často vyskytuje několik druhů živočišných škůdců. Škůdci a jak na ně. ...

Juka (Yucca)

Jak pěstovat pokojovou rostlinu Juku. Rady a návody na pěstování. ...

Zdraví na talíři: medvědí česnek a pažitka

Medvědí česnek se už dobrých pět let drží na čele žebříčku populárních jarních bylinek. Je o něj tak ...

Jarní práce a radosti v zahradě

První práce na zahradě patří k těm nejpříjemnějším. Příroda se probouzí, sklízíte plody své podzimní ...

Juka - péče o juku

Celoroční péče o juku. Jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. ...Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2003-10-30 19:35:43 | zobrazeno: 12528x
obr
Ibišek Hibiscus rosasinensis má velké jednoduché nebo plné květy a velmi lesklé tmavozelené listy, které dělají z Ibišku obecně oblíbenou rostlinu.

Hibiscus rosasinensis má velké jednoduché nebo plné květy a velmi lesklé tmavozelené listy, které dělají z Ibišku obecně oblíbenou rostlinu. Dále chceme podoknout, že Ibišek je rostlinou pro vysloveně domácké pěstinelé, protože potřebují pravidelnou péči, pak velmi dobře roste. Když o Ibišek dobře staráme, rozvíjejí se téměř denně nové květy o průměru až 12 cm. Květy vypadají jako sametové a jsou ohnivě červené. Tyčinky a pestík jsou srostlé ve sloupek, který vyčnívá daleko z květu. Květy mohou mít barvu červenou, růžovou, bílou, žlutou nebo oranžovou a kvetou jednotlivě na jaře a v létě.

Vyžadují mikroklina teplé a slunečné. Nabídněte ibišku na vaší terase slunné místo a v místnosti prostor u nepříliš slunného okna. Jakmile teploty venku klesnou pod 7 °C, musí se rostlina přenést do domu. Potom v domě dále bohatě pokvete, takže je možno se těšit z nádhery jejích květů skoro po celou zimu.

Rostliny dorůstají velikosti 1,5 m. V Číně dorůstá tento keř výšky až 2 m, ale u nás bývají prodávané rostliny ošetřeny chemickými retardátory pro udržení kompaktního vzrůstu. Tyto látky po čase vymizí a rostlina vyroste v malý keř, ze kterého se můžete těšit na terase nebo v pokoji.

V zahradnictvích se nabízí v létě rostliny s poupaty. Doporučujeme na jaře a v létě zálévat každé dva týdny tekutým hnojivem obsahující draslík a na podzim a v zimě jednou měsíčně. V zimě méně zaléváme. Pokud se vyvíjí málo květů, je třeba časteji hnojit, ale pozor na vyšší dávky. Přesazujeme každé jaro. Používáme zemní substrát a u starších rostlin obnovujeme jen vrchní vrstvu zeminy.Související články

Pěstování jahod, výběr jahody

Návody pro úspěšné pěstování jahod. Výběr, sadba a výsadba jahody. Rubrika pěstování.

Muškáty převislé a jejich pěstování

Muškáty převislé a jejich pěstování. Rady a návody, jak pěstovat muškáty.

Hortenzie Hydrangea anomala ssp. petiolatis

Popínavá hortenzie řapíkatá Hydrangea anomala ssp. petiolatis jedná o rostlinu s krásnými květy. Cca za tři až pět let vyroste samopnoucí popínavá hortenzie.

Klívie pěstování

Klívie, Řemenatka, Clivia miniata pěstování. Rady a návody pro úspěsné pěstování klivie a to požadavky na světlo, teplotu, vlhkost a zalévání.

Lopatkovec, Spathiphyllum pěstování

Lopatkovec, Spathiphyllum a jeho pěstování. Rady a návody pro úspěsné pěstování a to požadavky na světlo, teplotu, vlhkost a zalévání.

Dracéna, Dračinec, Dracaena pěstování, rady a návody

Pokojová dracéna, Dračinec, Dracaena kapání bývá způsobeno nízkou vzdušnou vlhkostí bytu. Rady a návody, jak na dracénu.