Nej ...

Virózy a bakteriózy paprik

Pěstování paprik - Obecně jsou papriky značně náchylné na několik virových chorob. Virózy a bakterió ...

Pěstování paprik - Škůdci a jak na ně

Pěstování paprik - Papriky se často vyskytuje několik druhů živočišných škůdců. Škůdci a jak na ně. ...

Juka (Yucca)

Jak pěstovat pokojovou rostlinu Juku. Rady a návody na pěstování. ...

Zdraví na talíři: medvědí česnek a pažitka

Medvědí česnek se už dobrých pět let drží na čele žebříčku populárních jarních bylinek. Je o něj tak ...

Jarní práce a radosti v zahradě

První práce na zahradě patří k těm nejpříjemnějším. Příroda se probouzí, sklízíte plody své podzimní ...

Juka - péče o juku

Celoroční péče o juku. Jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. ...Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2007-03-19 20:10:11 | zobrazeno: 14531x
obr
Draceny Dracaena godseffiana Odrůdy Kelleri, Florida Beauty, Gold Dust Dracaena. Koupelna asi nebude to nejlepší řešení kvůli kolísavé vzdušné vlhkosti.

Draceny: Dracaena godseffiana Odrůdy: Kelleri, Florida Beauty, Gold Dust Dracaena

Dotaz z rubriky Poradna zahrada :
Pokojové rostliny - Draceny: Dracena, ja pěstovat: Dobrý den, měla bych malý dotaz ohledně pěstování dracena. Dracenu mám již asi let, ale v poslední době se mi nějak nelíbí. Když přehlídnu to, že jí celou zimu prakticky opadávali (žluté listy) ze spodu. Tak v poslední době se k tomu, ještě přidalo hnědnutí (a to podle mého masivní) konců vrchních listů a dokonce u jednoho vrcholu ze tří se mi zdá, že se nedaří růstu nových listů. Jakmile jeden měnší list vyroste, po pár dnech zhnědne a uvadne. Jelikož se bojím abych o tuto květinu nepřišla, tak vám raději píšu. Květina je umístěna v koupelně, takže si myslím, že vlhkosti má dost. Zalévám přibližně 1x týdně, ale je pravda, že vodou přímo z kohoutku asi 0,25 l vody. je vysoká přibližně 1,4 m a květináč má průměr 40 cm. Kmínek má podle mě docela slabí asi 1,5 cm. Můžete mi prosím poradit? Moc děkuji ZK

Odpověď:
Pokojové rostliny - Draceny: Dracaena godseffiana Odrůdy: Kelleri, Florida Beauty, Gold Dust Dracaena ... jak pěstovat a ošetřovat ...Poněvadž nepíšete, o který druh jde tedy více. Koupelna asi nebude to nejlepší řešení kvůli kolísavé vzdušné vlhkosti. Dracaena godseffiana Odrůdy: Kelleri, Florida Beauty, Gold Dust Dracaena. Původ: Tato dracéna pochází ze západní Afriky. Charakteristika rostliny: Tato rostlina se od ostatních dracén podstatně liší. Roste keřovitě, pomalu a dosahuje výšky okolo 60 cm. Její listy mají oválný tvar a jsou bíle skvrnité. Rostlina kvete drobnými hvězdicovitými květy bílé barvy, ze kterých se později vytvoří tmavě červené bobule. Náročnost pěstování: Rostlina není náročná na pěstování. Trvanlivost: Je to dlouhodobá pokojová rostlina. Požadavky na pěstování: Světlo: Rostlina vyžaduje světlé stanoviště bez přímého slunce. Teplota: Patří mezi teplomilné rostliny, teplota by proto neměla klesnout pod 16 º C. Voda: Pravidelně zaléváme tak, aby byl substrát vždy stále vlhký. Množeni: Množíme ze stonkových řezů. Přesazování: Přesazujeme každý druhý rok na jaře. Zemina: rašelinový substrát Dracaena marginata Odrůdy: Dracaena marginata tricolor (listy mají uprostřed zelenou barvu a po obou stranách červený a žlutý pruh), Dracaena marginata Colorama (listy jsou načervenalé s červenými pásky na okrajích). Původ: Madagaskar Charakteristika rostliny: Dracaena marginata je jedna z nejznámějších dracén. Je pro ni typický holý stonek nesoucí růžici z úzkých listů zbarevených podle druhu. Roste pomalu, do výšky okolo 150 cm. Ve své domovině však roste jako strom až 3 m vysoký. Náročnost pěstování: Snadno se pěstuje. Tvarovani: Pěkného tvaru rostliny dosáhneme, pokud výhony pravidelně zaštipujeme. Hydroponie: ANO Trvanlivost: Při správné péči vydrží řadu let. Požadavky na pěstování: Světlo: Potřebuje dostatek světla, aby listy nebledly, snáší však i mírný stín. Pozor na přímé ostré slunce, mohlo by rostlinu popálit. Teplota: Rostlina není náročná na teplotu. Vhodná je běžná pokojová teplota. Voda: V době vegetace hojně zaléváme, v období klidu zálivku zmírníme. Vlhkost: Rostlině se daří při zvýšené vlhkosti vzduchu, proto listy pravidelně rosíme. Hnojení: Každých 14 dní v období vegetace hnojíme standardním tekutým hnojivem. Množeni: Možno množit z vrchních stonkových řízků. Přesazování: Přesazujeme dle potřeby vždy na jaře. Zemina: rašelinový substrát Čištění: Prach z listů jemně sprchujeme vlažnou vodou. Zdroj: Jihočeské stavby jiho.ČESKÉSTAVBY.cz Odborný poradce: Jaroslav Klíma, Zahradnické centrum Jindřichův Hradec Další najdete pomocí vyhledávání na Hobbyzahrada.cz - Poradna Zobrazit dotazy | Přidat dotaz

Mohlo by vás zajímat: Prodej potřeb a vybavení pro dům, hobby a zahraduSouvisející články

Pěstování jahod, výběr jahody

Návody pro úspěšné pěstování jahod. Výběr, sadba a výsadba jahody. Rubrika pěstování.

Muškáty převislé a jejich pěstování

Muškáty převislé a jejich pěstování. Rady a návody, jak pěstovat muškáty.

Hortenzie Hydrangea anomala ssp. petiolatis

Popínavá hortenzie řapíkatá Hydrangea anomala ssp. petiolatis jedná o rostlinu s krásnými květy. Cca za tři až pět let vyroste samopnoucí popínavá hortenzie.

Klívie pěstování

Klívie, Řemenatka, Clivia miniata pěstování. Rady a návody pro úspěsné pěstování klivie a to požadavky na světlo, teplotu, vlhkost a zalévání.

Lopatkovec, Spathiphyllum pěstování

Lopatkovec, Spathiphyllum a jeho pěstování. Rady a návody pro úspěsné pěstování a to požadavky na světlo, teplotu, vlhkost a zalévání.

Dracéna, Dračinec, Dracaena pěstování, rady a návody

Pokojová dracéna, Dračinec, Dracaena kapání bývá způsobeno nízkou vzdušnou vlhkostí bytu. Rady a návody, jak na dracénu.