Nej ...

Virózy a bakteriózy paprik

Pěstování paprik - Obecně jsou papriky značně náchylné na několik virových chorob. Virózy a bakterió ...

Pěstování paprik - Škůdci a jak na ně

Pěstování paprik - Papriky se často vyskytuje několik druhů živočišných škůdců. Škůdci a jak na ně. ...

Juka (Yucca)

Jak pěstovat pokojovou rostlinu Juku. Rady a návody na pěstování. ...

Zdraví na talíři: medvědí česnek a pažitka

Medvědí česnek se už dobrých pět let drží na čele žebříčku populárních jarních bylinek. Je o něj tak ...

Jarní práce a radosti v zahradě

První práce na zahradě patří k těm nejpříjemnějším. Příroda se probouzí, sklízíte plody své podzimní ...

Juka - péče o juku

Celoroční péče o juku. Jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. ...Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2007-11-26 20:47:37 | zobrazeno: 31869x
obr
Hortenzie pěstování hortenzií. Hortenzie má ráda jasné, rozptýlené světlo. Hortenzie vyžaduje lehkou, propustnou a výživnou půdu s pH 5 - 6,5.

www.a-z-obchod.cz prodej zboží za akční ceny

Aktuálně poradna zahrada: Hortenzie - pěstování hortenzií

Dotaz z rubriky Poradna zahrada na www.hobbyzahrada.cz:

vzkaz od: Jiřina Procházková 13.11.2007
Hortenzie - pěstování hortenzií. Prosím o radu, máme 15 let růžovou hortensii na 1 stanovišti, 1 x týdně od časného jara hnojená floranem a ještě nikdy nekvetla. Děkujeme předem za odpověď.

Odpověď: Hortenzie - pěstování hortenzií
Návod ze serveru Chovatelka: Hortenzie má ráda jasné, rozptýlené světlo. Hortenzie vyžaduje lehkou, propustnou a výživnou půdu s pH 5 - 6,5. Doporučený substrát pro pěstování hortenzií se skládá se skládá z 1 dílu rašeliny, 1 dílu jehličnaté zeminy, 1 dílu písku a 1 dílu humusu. V létě má hortenzie vysoké nároky na zálivku. Kořenový bal nesmí nikdy přeschnout! Voda má být měkká, v žádném případě nesmí obsahovat vápník. Od srpna zálivku omezujeme, aby výhony do opadu listů dostatečně vyzrály a vytvořily základy budoucího květenství. Přihnojování se provádí tekutými minerálními a organickými hnojivy po zálivce. Přihnojujeme v létě a koncem zimy před začátkem květu. Po prořezání do nasazení nových výhonů nehnojíme. Myslím, že by snad zasloužila přesazení a rozdělení. Jinak zřejmě svou rostlinu ke květu nepřinutíte. Více nelze na základě Vašeho dotazu soudit. Odborný poradce:  Jaroslav Klíma, Zahradnické centrum Jindřichův Hradec


Aktuálně poradna zahrada:
Hortenzie, popínavé růže - pěstování, ošetření

Dotaz z rubriky Poradna zahrada na www.hobbyzahrada.cz:

vzkaz od: Radová 16/10/2007
Hortenzie, popínavé růže - pěstování, ošetření
Dobrý den, už jsem psala dotaz ohledně převys. jahodníku, ale zapoměla jsem se zeptat ještě na PNOUCÍ RUŽE. Bydlím u babičky která má vytvořený oblouk a na něm růže. Ale ani jedna si nejsme jistá péčí. ( tu dříve obstrával děda jenž je už po smrti ). Například: 1. jak zajistíme plné květenství - mám vyštipovat staré a zdřevnatělé výhony? Co s bočnímy výhony - mám je stríhat nebo přivazovat. A hlavně co s růží přes zimu - jelikož je hodně veliká nevím jak ji zabalit - jestli se to u tohoto druhu dělá a jak.- 2. a na posled bych se ráda zeptala v čem může být problém pokud se na jaře na rostlině - hlavně na trnech - objeví bílé skvrny ( trny jsou dočista celé bílé! )Předem moc děkuji za odpověď Radová PS: ještě na závěr malá otázečka ohledně hortenzií - mají se na podzim stříhat? A jak zajistit aby přes zimu neomrzly poupata - děkuji!

Odpověď: Hortenzie, popínavé růže - pěstování, ošetření
Začnu odzadu: U hortenzií záleží řez na tom zda mají na podzim založeny květní pupeny. U nich se pak na jaře odstraní jen to, co je suché, což je zřejmě Váš případ. Jinak je možné na rostliny hodit pár větviček chvojí před příchodem silných mrazů. Bílé trny na růžích znamenají, že jste přehlédla, jak šedivé byly listy. V suchém počasí se šířilo padlí a je nutné proti němu stříkat třeba přípravkem Baycor. Pokud jsem pochopil správně problém Vaší růže pak se jedná o zanedbaný řez. Popínavou růži je třeba seřezat na 6-8 živých oček v předjaří, kdy už je jasné, ze kterých růže vyraší. Růže se nebalí proti působení mrazu, ale proti působení slunce a stačí ji pro zimní měsíce přistínit chvojím.
Odborný poradce: Jaroslav Klíma, Zahradnické centrum Jindřichův Hradec

Další najdete pomocí vyhledávání na webu www.hobbyzahrada.cz

Poradna zahrada na www.hobbyzahrada.cz

Zobrazit dotazy | Přidat dotaz


Tip:
Akce, Slevy, Výprodeje
Mohlo by vás zajímat: Prodej potřeb a vybavení pro dům, hobby a zahradu

Náš tip: sdílej s přáteli na Facebooku nebo pošli přátelům na Facebooku (přes tlačítko na webu)Související články

Pěstování jahod, výběr jahody

Návody pro úspěšné pěstování jahod. Výběr, sadba a výsadba jahody. Rubrika pěstování.

Muškáty převislé a jejich pěstování

Muškáty převislé a jejich pěstování. Rady a návody, jak pěstovat muškáty.

Hortenzie Hydrangea anomala ssp. petiolatis

Popínavá hortenzie řapíkatá Hydrangea anomala ssp. petiolatis jedná o rostlinu s krásnými květy. Cca za tři až pět let vyroste samopnoucí popínavá hortenzie.

Klívie pěstování

Klívie, Řemenatka, Clivia miniata pěstování. Rady a návody pro úspěsné pěstování klivie a to požadavky na světlo, teplotu, vlhkost a zalévání.

Lopatkovec, Spathiphyllum pěstování

Lopatkovec, Spathiphyllum a jeho pěstování. Rady a návody pro úspěsné pěstování a to požadavky na světlo, teplotu, vlhkost a zalévání.

Dracéna, Dračinec, Dracaena pěstování, rady a návody

Pokojová dracéna, Dračinec, Dracaena kapání bývá způsobeno nízkou vzdušnou vlhkostí bytu. Rady a návody, jak na dracénu.