Nej ...

Juka (Yucca)

Jak pěstovat pokojovou rostlinu Juku. Rady a návody na pěstování. ...

Zdraví na talíři: medvědí česnek a pažitka

Medvědí česnek se už dobrých pět let drží na čele žebříčku populárních jarních bylinek. Je o něj tak ...

Jarní práce a radosti v zahradě

První práce na zahradě patří k těm nejpříjemnějším. Příroda se probouzí, sklízíte plody své podzimní ...

Juka - péče o juku

Celoroční péče o juku. Jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. ...

Fíkus

Fíkusy a jejich pěstování je někdy problém, ale fíkus se dá zvládnout. Zde najdete rady pro pěstován ...

Kapková závlaha C

Kapková závlaha dodává vláhu z odkapávacích bodů přímo k rostlinám. ...Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2003-10-31 10:07:51 | zobrazeno: 12429x
obr
Terasy - Výběr stanoviště a rostlin. Chce mít terasu v barvě léta. Připravili jsme pro vás návod, jak vybrat stanoviště, tvorbu místa na terase a rostliny, které jsou vhodné pro vaši terasu.

Terasa v létě - Výběr stanoviště a rostlin

Chce mít terasu v barvě léta? Připravili jsme pro vás návod, jak vybrat stanoviště, tvorbu místa na terase a rostliny, které jsou vhodné pro vaši terasu.

Výběr stanoviště
Vyberte slunečný, chráněný kout terasy nebo stěnu a naaranžujte květináče tak, abyste dosáhli souladu barev a tvarů. K vlastnímu aranžování květin v několika úrovních použijeme rostliny v květináčích, koších a závěsných nádobách. Na terase můžete bez obtíží vysazovat letničky i rostliny, jež nejsou odolné proti chladu, a to v truhlících, květináčích nebo koších. Většina zde uvedených rostlin kvete po celé léto. Pozn.: Na podzim odumírají letničky, jako je např. lichořeřišnice; rostliny nesnášející chlad můžete nechat přezimovat v domě. Důležité je zejména pravidelné zalévání a hnojení rostlin v tomto období.

Jak vytvořit zajímavé místo
Máme vybrané stanoviště, připravené květináče, truhlíky, košíky a závěsné květináče, vhodné rostliny - můžete se pustit do vlastního aranžování terasy: 1. Do tři až čtyři závěsných nádob zasaďte skupinu sazenic lichoměřice, fuchsie, mačky nebo jiné vhodné rostliny. Zavěste je do výšky cca 130 až 150 cm nad zem. 2. Naaranžujeme dva až tři velké květináče. Ty budou umístněny do krajů aranžmá a do těchto nádob zasaďte po jedné kopretině, do jedné nádoby jednu sazenici durmanu. 3. Do prostoru mezi tyto okrajové květináče postavte dvě velké mísy. Jednu osaďte hortenzií, do druhé zasaďte petúnie. 4. Do několika menších květináčů osaďte begoniemi, maceškami. Můžeme jimi zaplnit také mezery mezi většími nádobami. Touto kombinací vytvoříte zajímavé aranžmá na terase.

Další rostliny vhodné na terasu: Do závěsných nádob Pomněnka- kvete bohatě od jara do konce léta, snáší stín (letnička) Pantoflíček- kvete v několika barvách od května do září (letnička) Šrucha- žluté, růžové nebo oranžové květy, doporučujeme zalévat méně a hnojte (letnička) Lichoměřice -podle odrůdy bud' plazivá, nebo popínavá; zářivě žluté, oranžové nebo červené květy (letnička) Mačka - výška rostliny 10-25 cm; podle odrůdy bud' převislá, nebo vzpřímená; květy v mnoha odstínech modři (letnička) Vyšší rostliny Fuchsie - podle odrůdy bud' převislá, nebo vzpřímená; růžové, červené či bílé květy, jednoduché nebo plné, převislé (přezimuje v domě) Lantana - barva květů se neustále mění, výška 60 - 180 cm (přezimuje v domě) Podslunečník - červené, oranžové nebo žluté květy, výška až 200 cm, je nutno provádět řez (přezimuje v domě) Kminková růže Do velkých nádob Lilie - zářivě oranžové květy, mrazuvzdorné cibule, řezaná květina, výška cca 90 cm Astra - mnoho odrůd, modré, červené nebo bílé květy (letnička) Fialka - výška až 25 cm, velkokvěté odrůdy (přezimuje v domě) Karafiát - výška 20-30 cm, červené, růžové nebo bílé květy (letnička) Petúnie - bílé, růžové, červené nebo modré květy, jednobarevné nebo pruhované, se zvlněným okrajem (letnička) Durman - výška 1,5 m; bílé či žluté vonné květy, jedovatý (přezimuje v domě) Květinová kopretina - výška v nádobě 90 cm (přezimuje v domě) Do malých nádob Maceška - sametové květy v mnoha barvách, výška 20 cm Šalvěj - raná odrůda, červené květy, výška 40-50 cm (letnička) Karafiát - zakrslé odrůdy, růžové nebo bílé květy, výška 10-20 cm (letnička) Cínie - zakrslé odrůdy, květy v mnoha zářivých barvách (letnička)

Poradna zahrada na www.hobbyzahrada.cz

Zobrazit dotazy | Přidat dotaz

Doporučujeme: Prodej potřeb a vybavení pro dům, hobby a zahradu
V nabídce zahradní technika, nářadí, grily, krby, jezírka, filtrace, čerpadla, pařeniště, miniskleníky i skleníky včetně příslušenství. Prodej skleníků včetně montáže. Poradenský servis i s doporučením. Dodávky až do domů.

Náš tip: sdílej s přáteli na Facebooku nebo pošli přátelům na Facebooku (přes tlačítko na webu)
Terasa v létě - Výběr stanoviště a rostlin
pěstování , terasa, terasy, rostliny na terase, na terasuSouvisející články

Kompostéry pro obce i pro zahradu

Kompostéry akce, kompostéry pro obce i pro každou zahradu. Český výrobek a doprava zdarma.

Skleník ke zdi

Skleník ke zdi z polykarbonátu nebo UV skla. Velkou výhodou těchto typů skleníků ke zdi je především dobrá akumulační schopnost stěny domu.

Akce měsíce, automatické otvírače zdarma

Akce automatické otvírače zdarma při objednání skleníku během září a října včetně dopravy skleníků zdarma.

Fóliovníky a jejich výhody

S fóliovníky je pěstování jednoduché. Navíc ušetříte. Fóliovníky jsou levné a vytvoříte nejlepší podmínky pro kvalitní a rychlejší růst. Výhody fóliovníků patří mobilita.

Ventilátor Ecofan 810 Black Edition ventilátory

Ventilátor Ecofan 810 black edition. Ventilátory na krbová kamna Ecofan 810 generuje svou vlastní elektřinu využíváním tepla z kamen. Ventilátor Ecofan pomáhá cirkulaci teplého vzduchu po pokoji.

Akce na náhradní díly

Náhradní díly a příslušenství pro skleníky. Akce na náhradní díl pro automatický otvírač skleníkových oken.