Nej ...

Virózy a bakteriózy paprik

Pěstování paprik - Obecně jsou papriky značně náchylné na několik virových chorob. Virózy a bakterió ...

Pěstování paprik - Škůdci a jak na ně

Pěstování paprik - Papriky se často vyskytuje několik druhů živočišných škůdců. Škůdci a jak na ně. ...

Juka (Yucca)

Jak pěstovat pokojovou rostlinu Juku. Rady a návody na pěstování. ...

Zdraví na talíři: medvědí česnek a pažitka

Medvědí česnek se už dobrých pět let drží na čele žebříčku populárních jarních bylinek. Je o něj tak ...

Jarní práce a radosti v zahradě

První práce na zahradě patří k těm nejpříjemnějším. Příroda se probouzí, sklízíte plody své podzimní ...

Juka - péče o juku

Celoroční péče o juku. Jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. ...Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2003-10-21 11:24:06 | zobrazeno: 13295x
obr
Rostliny podzimu rostliny na podzim. Toulitka, dříšťaly, hvězdnice. Patří mezi ně Dobře známá toulitka, Trnité dřišťály a Pestrobarevné hvězdnice.

Rostliny podzimu II.

Dobře známá toulitka
Poznáváte ji? Dobře známé červené listeny se žlutým bodcem uprostřed jsou oblíbenou slavnostní řezanou květinou, i když toulitka (Anthurium) se dá pěstovat jako běžná pokojová rostlina. Vyžaduje však mnoho světla bez přímého jižního slunce, hodně tepla a vysokou vzdušnou vlhkost. Ani v zimě nesmí teplota klesnout pod 16°C. Aby toulitka ochotně kvetla, je vhodné udržovat v zimě po dobu asi šesti týdnů nižší teplotu a zeslabit zálivku. Jinak však vyžaduje dostatek vody, nejlépe měkké a ne příliš studené. Od března do listopadu ob týden přihnojujeme a podle potřeby přesazujeme, vždy na jaře. Některé druhy toulitek jsou kromě bílých, červených, vínových či zelených květů dekorativní také tmavými listy se světle zelenou nebo bílou žilnatinou.

Trnité dřišťály
Nízké i vysoké, opadavé i stálezelené, plody kulaté čí podlouhlé, jedlé i nejedlé, listy světlé i tmavé - tak takové jsou dřištály (Berberis), známé keře s trnitými výhony, ozdobné olistěním (zejména na podzim), drobnými květy či barevnými plody. Sázet je můžeme jak jednotlivě, tak do skupin, skalek či vřesovištních partií. Vhodné jsou také do živých plotů - podle potřeby z nich můžeme tvarovat celé stěny, zajímavé budou i ve volnějších partiích. Vyhovuje jim běžná půda na výsluní, stálezelené druhy však upřednostňují slabě zastíněná místa. Zatímco stále-zelené druhy můžeme nechat růst volně, jejich opadavé příbuzné je vhodné pravidelně prosvětlovat řezem. Plody se objevují koncem léta, jsou sice drobné, ovšem objevují se ve velkém množství. Podle druhu mohou být červené, modré nebo až černě modré.

Pestrobarevné hvězdnice
Astry (správněji botanicky hvězdnice, Aster) jsou velmi bohatou rodinou zahradních rostlin kvetoucích od jara do podzimu a nabízejících snad všechny barvy - od bílé až po tmavě modrou. V podzimní zahradě se nejlépe vyjímají polštářovité astry, Aster dumosus. Díky bohaté záplavě květů a stanovišti na plném slunci lákají motýly a další užitečný hmyz. Jsou vysoké 20 - 50 cm a kvetou podle odrůd od srpna do října. Nejlépe je vytvářet z nich větší skupiny, barevně i výškově sladěné, které velmi dobře vyplní ' větší plochy. Při příliš vlhkém počasí nebo na nevhodném stanovišti jsou astry napadány padlím. ( zdroj: www.szc.cz )

Poradna zahrada na www.hobbyzahrada.cz

Zobrazit dotazy | Přidat dotaz

Doporučujeme: Prodej potřeb a vybavení pro dům, hobby a zahradu
V nabídce zahradní technika, nářadí, grily, krby, jezírka, filtrace, čerpadla, pařeniště, miniskleníky i skleníky včetně příslušenství. Prodej skleníků včetně montáže. Poradenský servis i s doporučením. Dodávky až do domů.

Náš tip: sdílej s přáteli na Facebooku nebo pošli přátelům na Facebooku (přes tlačítko na webu)
Rostliny podzimu II - Toulitka, dříšťaly, hvězdnice
pěstování , rostliny, rostliny pěstování, rostliny podzimu, rostliny na podzimSouvisející články

Pěstování jahod, výběr jahody

Návody pro úspěšné pěstování jahod. Výběr, sadba a výsadba jahody. Rubrika pěstování.

Muškáty převislé a jejich pěstování

Muškáty převislé a jejich pěstování. Rady a návody, jak pěstovat muškáty.

Hortenzie Hydrangea anomala ssp. petiolatis

Popínavá hortenzie řapíkatá Hydrangea anomala ssp. petiolatis jedná o rostlinu s krásnými květy. Cca za tři až pět let vyroste samopnoucí popínavá hortenzie.

Klívie pěstování

Klívie, Řemenatka, Clivia miniata pěstování. Rady a návody pro úspěsné pěstování klivie a to požadavky na světlo, teplotu, vlhkost a zalévání.

Lopatkovec, Spathiphyllum pěstování

Lopatkovec, Spathiphyllum a jeho pěstování. Rady a návody pro úspěsné pěstování a to požadavky na světlo, teplotu, vlhkost a zalévání.

Dracéna, Dračinec, Dracaena pěstování, rady a návody

Pokojová dracéna, Dračinec, Dracaena kapání bývá způsobeno nízkou vzdušnou vlhkostí bytu. Rady a návody, jak na dracénu.