Nej ...

Virózy a bakteriózy paprik

Pěstování paprik - Obecně jsou papriky značně náchylné na několik virových chorob. Virózy a bakterió ...

Pěstování paprik - Škůdci a jak na ně

Pěstování paprik - Papriky se často vyskytuje několik druhů živočišných škůdců. Škůdci a jak na ně. ...

Juka (Yucca)

Jak pěstovat pokojovou rostlinu Juku. Rady a návody na pěstování. ...

Zdraví na talíři: medvědí česnek a pažitka

Medvědí česnek se už dobrých pět let drží na čele žebříčku populárních jarních bylinek. Je o něj tak ...

Jarní práce a radosti v zahradě

První práce na zahradě patří k těm nejpříjemnějším. Příroda se probouzí, sklízíte plody své podzimní ...

Juka - péče o juku

Celoroční péče o juku. Jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. ...



Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2012-03-16 10:54:05 | zobrazeno: 60227x
obr
Rybíz, Angrešt - Rady a tipy pro pěstování angreštu a rybízu: řez andreštu, jak stříhat angrešt, padlí angreštu, odrůdy: Angrešt, rybíz bílý, rybíz černý, rybíz červený, josta ...

Angrešt, Rybíz a jeho pěstování

Poradna zahrada na www.hobbyzahrada.cz

Zobrazit dotazy | Přidat dotaz

Nalezeno článků na téma agrešt, rybíz:

Keřový angrešt ( ovocné dřeviny ) - pěstujeme ovocné dřeviny keřový angrešt

Keřový angrešt ( ovocné dřeviny ) - pěstujeme ovocné dřeviny keřový angrešt. Keřový angrešt ( ovocné dřeviny ) se při výsadbě seřezává na 1-2 očka. Na jaře příštího roku se vybere 5-8 nejlepších výhonů a zbytek slabších a nevhodných se odřízne. Ponechané pruty zkrátíme o 1/3. V srpnu se odstraní nové odmladky, kterých nelze použít k ..
 

Pěstování a odrůdy: Angrešt, rybíz bílý, rybíz černý, rybíz červený, josta

Pěstování a odrůdy: Angrešt, rybíz bílý, rybíz černý, rybíz červený, josta. Dotaz: Dobrý den, máme menší zahradu a rozhodli jsme se , že budeme pěstovat drobné bobuloviny namísto jabloní. Chtěl bych poradit, zda je ještě v tomto období možná vysadba. Chtěli bychom pěstovat černý rybíz, červený rybíz, borůvku, jostu a maliny. ...
 

Angrešt, angrešty - pěstování angreštu

Angrešt, angrešty - pěstování angreštu. Tipy a rady jak pěstovat angrešty - vaše dotazy z poradny zahrada:Keřový angrešt se při výsadbě seřezává na 1-2 očka. Na jaře příštího roku se vybere 5-8 nejlepších výhonů a zbytek slabších a nevhodných se odřízne. Jak úspěšně pěstovat angrešt ...
 

Jak pěstovat angrešt - pěstování angreštů 2

Jak pěstovat angrešt - pěstování angreštů 2. Tipy a rady jak pěstovat angrešty - vaše dotazy z poradny zahrada: Americké padlí angreštové. Tento druh padlí způsobuje na plodech, na dřevě vrcholových letorostů, na řapících a na nervatuře listů angreštů, ale i rybízů ... pěstování angreštu Americké padlí angreštov

Náš tip: sdílej s přáteli na Facebooku (přes tlačítko f Sdílet)
Angrešt, Rybíz a jeho pěstování
pěstování , angrešt, rybíz, angrešt pěstování, angrešt stříhání, angrešt keříkový, padlí adreštu
 

Poradna zahrada na www.hobbyzahrada.cz

Zobrazit dotazy | Přidat dotaz

 

Doporučujeme: Prodej potřeb a vybavení pro dům, hobby a zahradu
V nabídce zahradní technika, nářadí, grily, krby, jezírka, filtrace, čerpadla, pařeniště, miniskleníky i skleníky včetně příslušenství. Prodej skleníků včetně montáže. Poradenský servis i s doporučením. Dodávky až do domů.
www.a-z-obchod.cz

 

Keřový angrešt ( ovocné dřeviny ) : Obracím se na Vás s prosbou o radu:na zahrádce mám dva malé angrešty.Jsou nízké,3 roky staré, plodí krásné,velké angrešty a hodně, ale nevím,jak je hezky ostříhat, aby měly nějakou "fazonu" větvičky jim rostou jak se jim zachce.Bojím se, abych špatným řezem o ně nepřišla.V knižách najdu jak na jabloně,rybíz,ale to není ono.Děkuji.H.

Odpověď:
Keřový angrešt ( ovocné dřeviny )
- pěstujeme ovocné dřeviny keřový angrešt:
Keřový angrešt ( ovocné dřeviny ) se při výsadbě seřezává na 1-2 očka. Na jaře příštího roku se vybere 5-8 nejlepších výhonů a zbytek slabších a nevhodných se odřízne. Ponechané pruty zkrátíme o 1/3. V srpnu se odstraní nové odmladky, kterých nelze použít k doplnění keře a které by keř zbytečně zahušťovaly. Takto se postupuje každý rok a odstraňuje se vše, co keř zahušťuje. Obrost na větvičkách se zkracuje zjara na 2-3 očka, prodlužující větve na 7-9 oček. Pokud řez zanedbáme keře rychle stárnou a větve vyholují.
Pěstování a odrůdy: Angrešt, rybíz bílý, rybíz černý, rybíz červený, josta
Dobrý den, máme menší zahradu a rozhodli jsme se , že budeme pěstovat drobné bobuloviny namísto jabloní. Chtěl bych poradit, zda je ještě v tomto období možná vysadba. Chtěli bychom pěstovat černý rybíz, červený rybíz, borůvku, jostu a maliny. Prosím Vás o radu: Dopručené dobré odrůdy na zahradu, a kde je lze zakoupit. Děkuji Miroslav Sychrovský¨ Náchod, K Tábořišti 323

Odpověď:
Pěstování a odrůdy:
Angrešt, rybíz bílý, rybíz černý, rybíz červený, josta

Každé zahradní centrum prodává dnes odrůdy státního sortimentu a ty lze všechny označit za dobré. Konzultujte s nimi co mají k dispozici. Existuje kniha: Angrešt, rybíz bílý, rybíz černý, rybíz červený, josta Autor: » Miloslav Richter a zde najdete veškeré odrůdové informace k současnosti. Jinak ale se každým rokem tato skupina ovoce odrůdově obohacuje o několik druhů a pokud byste chtěl sledovat vývoj pak to lze třeba prostřednictvím časopisu Zahradnictví.
 

Obracím se na Vás s prosbou o radu:na zahrádce mám dva malé angrešty.Jsou nízké,3 roky staré, plodí krásné,velké angrešty a hodně, ale nevím,jak je hezky ostříhat, aby měly nějakou "fazonu" větvičky jim rostou jak se jim zachce.Bojím se, abych špatným řezem o ně nepřišla.V knižách najdu jak na jabloně,rybíz,ale to není ono.Děkuji.H.
Hana
Keřový angrešt se při výsadbě seřezává na 1-2 očka. Na jaře příštího roku se vybere 5-8 nejlepších výhonů a zbytek slabších a nevhodných se odřízne. Ponechané pruty zkrátíme o 1/3. V srpnu se odstraní nové odmladky, kterých nelze použít k doplnění keře a které by keř zbytečně zahušťovaly. Takto se postupuje každý rok a odstraňuje se vše, co keř zahušťuje. Obrost na větvičkách se zkracuje zjara na 2-3 očka, prodlužující větve na 7-9 oček. Pokud řez zanedbáme keře rychle stárnou a větve vyholují.

Dobrý den měla bych dotaz ohledně stromkového angreštu,v lonškém roce jsme je koupili bílý i červený,letos má krásně nasazené plody,zajímalo by mne jestli ještě mohu zastřihnout mladé výhony aby se udělala korunka ,děkuji
martina

U stromkového angreštu byste měla dodržet tyto zásady: Na jaře se se větvičky silně zakrátí na 3 očka a vytvořila se silná koruna alespoň ze šesti hlavních větví. V dalších letech zakracujeme opět na 3 očka a prodlužující větev na 6-7 oček. Aby stromek brzy nezestárl je třeba jej občas hlouběji zmladit tak, že všechny větve zkrátíme o třetinu. Tím se podpoří vyrašení nových výhonů, které řežeme jak je popsáno výše a ty vytvoří náhradu za větve staré. Zmlazovat je třeba včas než stromek začne prosychat a vyholovat. Neradil bych Vám tudíž zásah řezem nyní, kdy stromek má využít své mízy k tvorbě plodů. Bude-li mít za úkol ještě vyhnat výhony zbytečně se vysílí. Kromě toho pozdě nasazené výhony nestačí vyzrát a při zimě podobné té letošní zcela jistě namrznou, keř se poškodí a Vaše práce letošní přijde vniveč.

Na Angreštu se mi objevily chomáčky jakési vaty. Co s tím?
Jarda Kropáček

Jedná se nepochybně o Americké padlí na angreštu. V době výskytu těchto chomáčků je však již většinou pozdě na zásah a záchranu úrody. O úrodu tedy zřejmě přijdete, nicméně ale proveďte nyní ošetření přípravkem Karathane a hlavně pak příští rok proveďte ošetření preventivně ihned po odkvětu stejným přípravkem.

Prosím zda jsou na trhu angrešty odolné proti americkému padlí.Děkuji
jaroslav

Vysokou odolnost proti americkému padlí vykazují tyto odrůdy angreštu: Britania, Invicta, Rixanta, Rokula, Rolonda, Triumphant a Zlatý fík. Proti americkému padlí se používá k postřiku přípravek Discus a přímo pro angrešt je Rubigan 12 EC. Toto připomínám jen pro úplnost, protože jde o houbovou chorobu velmi rozšířenou.

Dobrý den, prosím Vás o radu, jak na americké padlí na angreštech. Stříkala jsem podle návodu v době kvetení (3x) Rubiganem a teď, když se již objevily plody, tak se začaly konce mladých větveïček i malé angeštíky potahovat bílým povlakem plísně. Mám ještě teď postříkat, nebo ty větvičky ostříhat, nebo je na jakýkoliv zásah pozdě? Děkuji za odpověď. Jana
Jana

Budete muset zkusit postřik rubiganem znovu. Podívejte se k sousedům a zkuste najít zdroj. Mezním případem je zbavit se angreštu.

Doporučujeme
On-line prodej vybavení pro zahradu, hobby a bydlení. Více ...
Skleníky akce, Zahradní grily, Filtrační sety pro zahradní jezírka



Související články

Rdesno hadí kořen popínavá rostlina

Rdesno hadí kořen popínavá rostlina je vytrvalá rostlina se stočeným oddenkem. Pozor na rdesno o tloušťce 60 cm dokáže zbourat zeď.

Rdesno a smrk ztepilý

Smrk ztepilý (Picea abies) je statný stálezelený jehličnatý strom. Rdesno hadí kořen (Bistorta major), je asi 1 metr vysoká bylina rostoucí na vlhké půdě ve volné přírodě.

Plevel v trávníku

Mezi nejčastější plevele v trávníku patří hlavně Ježatka kuří noha. Metod odstranění plevele je hned několik.

Třešně a jejich pěstování

Rady a návody, jak úspěšně pěstovat třešně. Stanoviště třešní, roubování a postupný řez třešně.

Zahrada v červnu: choroby a škůdci

Rady a návody pro červen na zahradě. Jak na choroby a skůdce v červnu. Boj na zahradě proti slimákům.

Přísavník na zahradním domku

Přísavník a jeho pěstování na zahradním domku. Přísavník trojcípý boj proti škůdcům přísavníku.