Nej ...

Juka (Yucca)

Jak pěstovat pokojovou rostlinu Juku. Rady a návody na pěstování. ...

Zdraví na talíři: medvědí česnek a pažitka

Medvědí česnek se už dobrých pět let drží na čele žebříčku populárních jarních bylinek. Je o něj tak ...

Jarní práce a radosti v zahradě

První práce na zahradě patří k těm nejpříjemnějším. Příroda se probouzí, sklízíte plody své podzimní ...

Juka - péče o juku

Celoroční péče o juku. Jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. ...

Fíkus

Fíkusy a jejich pěstování je někdy problém, ale fíkus se dá zvládnout. Zde najdete rady pro pěstován ...

Kapková závlaha C

Kapková závlaha dodává vláhu z odkapávacích bodů přímo k rostlinám. ...Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2012-03-20 08:50:22 | zobrazeno: 12737x
obr
Základy pro skleník. Nejvhodnějším podkladem pod jakýkoli skleník je betonový základ. Pevné betonové základy oceníte především při rytí uvnitř skleníku. Základ slouží zároveň jako zábrana před vniknutím myší, krtků a dalších škůdců.

Akce skleníky: prodej skleníků s UV sklem, prodej skleníku z polykarbonátu
V nabídce zahradní technika, nářadí, grily, krby, jezírka, filtrace, čerpadla, pařeniště, miniskleníky i skleníky včetně příslušenství. Prodej skleníků včetně montáže. Poradenský servis i s doporučením. Dodávky až do domů.
www.a-z-obchod.cz

Základy pro skleník

Před stavbou skleníku nás nejdříve čeká rozhodnutí o tom, jaké vybudovat pod skleník základy.

Je zde mnoho různých možností, které se odvíjí také od toho, jaký skleník jsme si zakoupili.

Začnu nejdříve tím, co Vám nabízí naše firma, nebo snad ještě lépe řečeno, tím co je nejvhodnější pro naše skleníky, určitě se ale zmíním také o dalších možnostech.

Často se od dodavatelů skleníků dozvíte, že “jejich” skleník nepotřebuje žádné základy. Sami však pochopíte po čase, že se jednalo pouze o populistickou frázi, abyste si koupili uvedený skleník.

Nejvhodnějším podkladem pod jakýkoli skleník je betonový základ. Není podmínkou, aby byl vždy do nezámrzné hloubky. Zvláště pod menší skleníky stačí vybetonovat cca do hloubky 30-40 cm pod terén a cca 10 cm nad zem. S velikostí skleníku teprve narůstá potřeba hlubších základů.

Pokud uděláte pouze tyto “mělké” základy, je však důležité beton vyztužit ocelovou armaturou. V několika vrstvách položené betonářské dráty tajistí, aby beton neprasknul. Nevadí tedy ani to, že mráz celé základy zvedne, či že si naopak mírně sednou.
Nejvíce se osvědčilo tzv. “ztracené bednění”. Tyto betonové prefabrikáty pouze jednoduše narovnáte na sebe a prosypete betonem, proložíte drátem. Odpadá složité šalování. Na ukázce vidíte dveře prodloužené směrem dolů. Rostliny ve skleníku tak získají mnohem více místa.

Pevné betonové základy oceníte především při rytí uvnitř skleníku. Dorýváte k pevné ploše, nepodsýpá se Vám hlína. Pokud je uděláte do větší hloubky, slouží zároveň jako zábrana před vniknutím myší, krtků a dalších škůdců.

Betonové základy ve spojení s pevnou skleníkovou konstrukcí zajistí to, že skleník odolá veliké zátěži sněhu i větru. Je však samozřejmé, že pokud uděláte sebelepší základy pod lehký hliníkový skleník, jeho pevnost se tím nijak nezvýší.
Ne každý však může, či chce základy pro skleník betonovat. Pro tyto případy nabízíme plnohodnotnou náhradu ve formě podkladových rámů. Jedná se o rám vyrobený z 2 mm silného pozinkovaného plechu. Stačí vyvrtat, či vyrýt otvory cca po 1,5 m od sebe, do nich usadit “nohy” podkladového rámu. Přímo na vrchní plochu rámu se pak již montuje skleník. Nohy jsou nastavitelné v rozmezí 40 – 70 cm.

Jako výplň do podkladového rámu lze namontovat buď přímo námi dodávané desky Traplast, stejně tak ale jakékoli jiné desky dle Vašich možností. Námi dodávané desky mají výšku 40 cm a sílu 17 mm. Jsou vyrobeny z recyklovatelného plastu a jejich životnost je prakticky neomezená.

Skleníky zasklené polykarbonátem (např. H4 a H7, u kterých nehrozí prasknutí skel, nejsou opravdu náročné na pevnost základů. Pokud však dáte na něčí radu, že takovýto skleník základy nepotřebuje, zkuste se zamyslet,  jak se bude skleník chovat přímo na hlíně.

Jedna věc je, že chemické látky v zemině narušují životnost povrchové úpravy, především ale Vám skleník za pár měsíců či let sám svojí váhou zapadne do země. Jak potom budete otvírat dveře? Nemluvě o tom, že když přijde vítr, budete skleník marně hledat u sousedů.

Skleníky lze samozřejmě usadit třeba na dřevěné hranoly. Je však třeba počítat s tím, že dřevo vydrží jen pár let. Vhodnější jsou jistě betonové překlady či obrubníky usazené na zem. Zde bych však chtěl upozornit na nutnost spojit je k sobě třeba pomocí pásovin. Jedině tak zajistíte, aby se Vám po prvním rytí nerozběhly každý jinam. Svoji funkci také zcela splní svařenec z masivního ocelového profilu.
 

obr

Nejprodávanější zboží pro kulity, pro zahrádkáře, ...

Náš tip: sdílej s přáteli na Facebooku (přes tlačítko f Sdílet)
Základy pro skleník
pěstování , skleník, skleníky akce, základy pro skleník, základ na skleník
 

Akce skleníky: prodej skleníků s UV sklem, prodej skleníku z polykarbonátu
V nabídce zahradní technika, nářadí, grily, krby, jezírka, filtrace, čerpadla, pařeniště, miniskleníky i skleníky včetně příslušenství. Prodej skleníků včetně montáže. Poradenský servis i s doporučením. Dodávky až do domů.
www.a-z-obchod.cz

Související obrázky

Skleníky akce

Skleníky akce - prodej skleníků s UV sklem, skleníky z polykarbonátu

 
Skleníky akce

Skleníky akce - prodej skleníků s UV sklem, skleníky z polykarbonátu

 
Základy pro skleník

Základy pro skleník

 
Základy pro skleník

Základy pro skleník

 


Související články

Kompostéry pro obce i pro zahradu

Kompostéry akce, kompostéry pro obce i pro každou zahradu. Český výrobek a doprava zdarma.

Skleník ke zdi

Skleník ke zdi z polykarbonátu nebo UV skla. Velkou výhodou těchto typů skleníků ke zdi je především dobrá akumulační schopnost stěny domu.

Akce měsíce, automatické otvírače zdarma

Akce automatické otvírače zdarma při objednání skleníku během září a října včetně dopravy skleníků zdarma.

Fóliovníky a jejich výhody

S fóliovníky je pěstování jednoduché. Navíc ušetříte. Fóliovníky jsou levné a vytvoříte nejlepší podmínky pro kvalitní a rychlejší růst. Výhody fóliovníků patří mobilita.

Ventilátor Ecofan 810 Black Edition ventilátory

Ventilátor Ecofan 810 black edition. Ventilátory na krbová kamna Ecofan 810 generuje svou vlastní elektřinu využíváním tepla z kamen. Ventilátor Ecofan pomáhá cirkulaci teplého vzduchu po pokoji.

Akce na náhradní díly

Náhradní díly a příslušenství pro skleníky. Akce na náhradní díl pro automatický otvírač skleníkových oken.