Nej ...

Juka (Yucca)

Jak pěstovat pokojovou rostlinu Juku. Rady a návody na pěstování. ...

Zdraví na talíři: medvědí česnek a pažitka

Medvědí česnek se už dobrých pět let drží na čele žebříčku populárních jarních bylinek. Je o něj tak ...

Jarní práce a radosti v zahradě

První práce na zahradě patří k těm nejpříjemnějším. Příroda se probouzí, sklízíte plody své podzimní ...

Juka - péče o juku

Celoroční péče o juku. Jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. ...

Fíkus

Fíkusy a jejich pěstování je někdy problém, ale fíkus se dá zvládnout. Zde najdete rady pro pěstován ...

Kapková závlaha C

Kapková závlaha dodává vláhu z odkapávacích bodů přímo k rostlinám. ...



Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2012-06-04 10:26:50 | zobrazeno: 32536x
obr
Choroba na muškátech. Nejčastější choroby muškátů a pelargonií jsou : Kadeřavost listů pelargonií, Bakteriální svkrnitost pelargonií, Rez pelargonií ( muškátová rez, Botrytida pelargonií, Praskání a kroucení květního stonku pelargonií, Molice muškátová, Mšice muškátová, Ploštice.

Choroba na muškátech
Lenka Dvořáková, fukalice(zavinac)seznam.cz se ptá:


Dobrý den, moc prosím o radu,
našla jsem na převislých muškátech tuto plíseň nebo co to je. Jak se jí mám zbavit? Půjdou ještě zahránit?
Když jsem řízky koupila v 10ti balení a zasadila do truhlíku tak za několik dní se MI začlo dělat něco podobného I na zemině kolem řízků, prvně jakoby bílé podhoubí a Pak zrezivělo a hodně se z něj prášilo. Choroba byla pravděpodobně už v zemině ze zahradnictví.
 
Prosím jak je mám zachránit??????
 
Děkuji Lenka Dvořáková
 zasílám fotografie zeminy před asi měsícem a teď listů muškátů. Na zemině už ta plíseň není.


Jaroslav Klíma, email: jarda(zavinac)filuna.cz reaguje:

Nevím. zda to není počátek botrytidy muškátů. Podívejte se na choroby muškátů sem:
http://www.muskaty.cz/choroby-muskatu/
I nenáročné rostliny jako jsou muškáty, trpí některými chorobami a škůdci - a to se týká obou hlavních druhů u nás pěstovaných pelargonií. Nedodržení minimálních požadavků této poměrně skromné balkonové květiny končí velmi často zbytečnými poruchami nebo dokonce ztrátami. Preventivní ochrana, hlavně pak dodržování všech zásad během celého pěstebního postupu , musí být samozřejmé jak pro profesionálního zahradníka, tak pro zahrádkáře. Muškáty pěstované ze semene jsou odolnější hlavně proti virozám, a obecně velmi dobře snáší aplikaci Thiuramu, Thiocarbamatu, Lindanu nebo Diazonu.

Nejčastější choroby muškátů a pelargonií jsou : Kadeřavost listů pelargonií, Bakteriální svkrnitost pelargonií, Rez pelargonií ( muškátová rez, Botrytida pelargonií, Praskání a kroucení květního stonku pelargonií, Molice muškátová, Mšice muškátová, Ploštice.

Další články na téma choroby muškátů, pěstování muškátů:

Muškáty – Tipy chorob, pěstování, ošetření

Muškáty – tipy chorob, pěstování, ošetření. Dotaz: Dobrý den, prosím můžete mi poradit? Na převislých muškátech se na spodní straně listů utvořila pískově barevná suchá strupovitost. List začíná žloutnout a stáčí se. Nevím si s tímto rady můžete mi poradit nějaký postřik, jsou to letos zakoupené muškáty. Přikládám foto. Děkuji za odpověď. ...

Muškáty - jak zazimovat muškáty - naše rady

Aktuálně poradna zahrada: Muškáty - jak zazimovat muškáty - naše rady. Muškáty lze na zimu vyrýt ze země,lehce otřást hlínu,zabalit kořeny do novin (balit muškáty tak po 5 kusech) a svázat provázkem a zavěsit do sklepa na světlé místo. Na jaře muškáty ostříhat..(podle oček, už jsou vidět nové výhonky) sestříhat kořeny, ...

Balkónové květiny: Pelargonie - řízkování pelargonií převislé muškáty

Balkónové květiny Pelargonie - řízkování pelargonií převislé muškáty. Řízky pelargonií můžeme odebírat od časného jara do podzimu, nejvhodnější zůstávají jarní měsíce a červenec a srpen, řízky v tuto dobu nejrychleji zakořeňují. Jestliže odebíráme řízky časně na jaře, musíme nejdříve rostlinu v únoru prostříhat. Tyto ostříhané výhony, ...

Muškáty: napadené listy muškátů

Muškáty pěstování, muškáty choroby. Napadené listy muškátů. Na muškátech jsem objevila podivné hnědé kruhy. Muškáty se nacházejí na oknech v chladnější místnosti. 

Pokojové rostliny - Miniaturní muškáty pěstování

Pokojové rostliny - Miniaturní muškáty pěstování - poradna zahrada na Hobbyzahrada.cz : Dotaz - Dobrý den, prosím o radu zda je možné přezimovat nebo množit z odnoží miniaturní muškáty. Děkuji za odpověď Eva Vernerová. Odpověď - Muškáty množíme vrcholovými řízky, které napícháme do hlíny, kde rychle zakoření. Rostliny přezimujeme ve světlé, chladné místnosti ...

Muškáty - Choroby a škůdci můškátů

Muškáty - Choroby a škůdci můškátů - Puklice, mšice, vlnatka. Dotaz muškáty Dobrý večer, naléhavě Vás prosím o radu. Dnes jsem při zalévání zjistila, že se mi na listech muškátů ... Pátrala jsem v chorobách muškátů, ale nedokážu identifikovat.

Poradna zahrada na www.hobbyzahrada.cz

Zobrazit dotazy | Přidat dotaz

 

Doporučujeme: Prodej potřeb a vybavení pro dům, hobby a zahradu
V nabídce zahradní technika, nářadí, grily, krby, jezírka, filtrace, čerpadla, pařeniště, miniskleníky i skleníky včetně příslušenství. Prodej skleníků včetně montáže. Poradenský servis i s doporučením. Dodávky až do domů.

Náš tip: sdílej s přáteli na Facebooku (přes tlačítko f Sdílet)
Choroba na muškátech
pěstování , muškáty, choroba muškátů, muškáty choroba

Související obrázky

Choroba na muškátech

Choroba na muškátech. Nejčastější choroby muškátů a pelargonií jsou : Kadeřavost listů pelargonií, Bakteriální svkrnitost pelargonií, Rez pelargonií ( muškátová rez, Botrytida pelargonií, Praskání a kroucení květního stonku pelargonií, Molice muškátová, Mšice muškátová, Ploštice.

 
Choroba na muškátech

Choroba na muškátech. Nejčastější choroby muškátů a pelargonií jsou : Kadeřavost listů pelargonií, Bakteriální svkrnitost pelargonií, Rez pelargonií ( muškátová rez, Botrytida pelargonií, Praskání a kroucení květního stonku pelargonií, Molice muškátová, Mšice muškátová, Ploštice.

 


Související články

Blahovičník, Eucalyptus a jeho pěstování

Blahovičník, Eucalyptus foto napadených listů eukalyptu.

Choroby a škůdci ostružiníku

Pěstování ostružiníku a jeho choroby, škůdci jako vlnovník ostružiníkový.

Choroby jádrovin, rez hrušňová

Choroby jádrovin, rady a návody na Hobbyzahrada.cz, jak na rez hrušňovou.

Rakovinné bujení

Rakovinné bujení jabloní. K rakovinnému odumírání větví a kůry dochází většinou po neošetřeném řezu.

Usychající listy oleandru

Padlí révové na oleadru. Dobrý den, takhle mi začaly bělat listy oleandru. Rady a návody na Hobbyzahrada.cz

Dub a jeho škůdce obaleč dubový

Škůdce obaleč dubový a hostitelské dřeviny především dub (Quercus spp.), eventuálně, buk lesní (Fagus sylvatica), vrba (Salix spp.) aj.