Nej ...

Virózy a bakteriózy paprik

Pěstování paprik - Obecně jsou papriky značně náchylné na několik virových chorob. Virózy a bakterió ...

Pěstování paprik - Škůdci a jak na ně

Pěstování paprik - Papriky se často vyskytuje několik druhů živočišných škůdců. Škůdci a jak na ně. ...

Juka (Yucca)

Jak pěstovat pokojovou rostlinu Juku. Rady a návody na pěstování. ...

Zdraví na talíři: medvědí česnek a pažitka

Medvědí česnek se už dobrých pět let drží na čele žebříčku populárních jarních bylinek. Je o něj tak ...

Jarní práce a radosti v zahradě

První práce na zahradě patří k těm nejpříjemnějším. Příroda se probouzí, sklízíte plody své podzimní ...

Juka - péče o juku

Celoroční péče o juku. Jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. ...Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2015-01-29 09:12:24 | zobrazeno: 7349x
obr
Cedry, nejen převislé, se roubují na semenáče Cedrus deodara ( cedr himalájský ). Rouby cedru přijímá dobře i náš modřín evropský - Larix europaea.

Cedry, nejen převislé se roubují na cedr himalájský

Simona Kokošková, email: simikokoskova(zavinac)seznam.cz se ptá:
Dobrý den, chtěla by jsem se zeptat jak se roubují převislé cedry a na jakou podnož? Děkuji za odpověď. Hezký den Kokošková
 
Reagovat na tento dotaz
honza39, email: oldriver70(zavinac)seznam.cz reaguje:
Cedry, nejen převislé, se roubují v září až říjnu ve skleníku na semenáče Cedrus deodara ( cedr himalájský ). Rouby cedru přijímá dobře i náš modřín evropský - Larix europaea. Roubuje se do boku ( techniku roubování je ale třeba nastudovat nebo odkoukat, podrobný popis by zabral mnoho místa ).
 
Další článek na téma cedr:

Jehličnaté dřeviny v zahradách - Cedr, modřín

Jehličnaté dřeviny v zahradách - Cedr, modřín. V předcházejících článcích jsme se zabývali nejpěstovanějšími a na druhy a kultivary nejpočetnějšími rody jehličnanů. Zmíníme se ještě o čtyřech rodech, které nejsou tak druhově rozmanité, ale v našich zahradách a parcích mají.

CEDRUS LUIK - CEDR Cedry jsou horské stromy dorůstající v domovině 40 - 50 m výšky. Koruny jsou široce kuželovité, nepravidelně větvené. Jehlice cedrů jsou uspořádané ve svazcích. Šišky rostou na větvích vzpřímeně jako u jedlí a mají soudečkovitý tvar. Cedrus atlantica - cedr atlantský - pochází z pohoří Atlas. Z kultivarů se nejčastěji pěstují 'Aurea' - mladé rostliny mají jehlice zabarveny do žluta a až později zelenají. Jedná se o pomalu rostoucí kultivar. 'Fastigiata' - úzce kuželovitý strom s vystoupavými větvemi s šedozeleným zbarvením jehlic. 'Glauca' - vzrůstný kultivar jako základní typ, ale zabarvený do stříbřitě modra. 'Glauca Pendula' - převislá forma šedostříbřitě zabarvená. Cedrus deodora - domovem je v Himalájích. Je choulostivější než předchozí druh. Dorůstá 30 - 50 m výšky. Jeho kultivary jsou však méně vzrůstné. 'Golden Horizonť - žlutozlatě vybarvený s horizontálně postavenými větvemi. Dorůstá 6 - 7 m výšky. 'Karl Fuchs' - jedná se o šedomodře vybarvený kultivar nepravidelně větvený. 'Pendula' - kultivar s převisajícími větvemi zeleně vybarvený.

LARIX X MlLL. - MODŘÍN Jedná se o mohutné stromy 30 - 40 m vysoké. Větve mají v prstencích vodorovně rozprostřené. V půdě jsou stromy zakotveny mohutným kořenovým systémem. Opadavé jehlice jsou uspořádané na brachyblastech (zkrácených větévkách) do svazečků. Šišky jsou malé a nerozpadavé. Larix deddua Mill. - modřín opadavý. Jedná se o náš domácí strom pěstovaný v parcích. Z kultivarů je nejvýznamnější 'Pendula', která dorůstá do výšky 8 i více metrů. 'Repens' - převislá forma menších rozměrů než Pendula. 'Globus'- kulovitě rostoucí, Tastigiata'- sloupovitě rostoucí. Larix kaempferii Sarg. - modřín japonský - v Evropě je to hoj-ně pěstovaný strom méně vzrůstný než náš domácí modřín, od kterého se liší také červenohnědým zabarvením větví a modřejším zbarvením jehlic. Z kultivarů se pěstují 'Blue Rabbiť - vzrůstný kultivar s intenzivně modrozeleným zabarvením jehlic. Tunnis', 'Wehleiť, 'Woltedingen' - zakrslé kultivary vhodné do malých výsadeb a skalek. 'Blue Dwarf - zakrslý, intenzivně šedomodré jehlice, 'Tiff Weeting'- převislý, 'Diana'- kuželovitá koruna s bizarně rostoucími větvemi.

Další najdete pomocí vyhledávání na Hobbyzahrada.cz Poradna Zobrazit dotazy | Přidat dotaz

Související obrázky

Cedry, nejen převislé

Rady a návody na Hobbyzahrada.cz Cedry, nejen převislé se roubují na cedr himalájský

 


Související články

Rdesno hadí kořen popínavá rostlina

Rdesno hadí kořen popínavá rostlina je vytrvalá rostlina se stočeným oddenkem. Pozor na rdesno o tloušťce 60 cm dokáže zbourat zeď.

Rdesno a smrk ztepilý

Smrk ztepilý (Picea abies) je statný stálezelený jehličnatý strom. Rdesno hadí kořen (Bistorta major), je asi 1 metr vysoká bylina rostoucí na vlhké půdě ve volné přírodě.

Plevel v trávníku

Mezi nejčastější plevele v trávníku patří hlavně Ježatka kuří noha. Metod odstranění plevele je hned několik.

Třešně a jejich pěstování

Rady a návody, jak úspěšně pěstovat třešně. Stanoviště třešní, roubování a postupný řez třešně.

Zahrada v červnu: choroby a škůdci

Rady a návody pro červen na zahradě. Jak na choroby a skůdce v červnu. Boj na zahradě proti slimákům.

Přísavník na zahradním domku

Přísavník a jeho pěstování na zahradním domku. Přísavník trojcípý boj proti škůdcům přísavníku.