Nej ...

Juka (Yucca)

Jak pěstovat pokojovou rostlinu Juku. Rady a návody na pěstování. ...

Zdraví na talíři: medvědí česnek a pažitka

Medvědí česnek se už dobrých pět let drží na čele žebříčku populárních jarních bylinek. Je o něj tak ...

Jarní práce a radosti v zahradě

První práce na zahradě patří k těm nejpříjemnějším. Příroda se probouzí, sklízíte plody své podzimní ...

Juka - péče o juku

Celoroční péče o juku. Jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. ...

Fíkus

Fíkusy a jejich pěstování je někdy problém, ale fíkus se dá zvládnout. Zde najdete rady pro pěstován ...

Kapková závlaha C

Kapková závlaha dodává vláhu z odkapávacích bodů přímo k rostlinám. ...Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2003-10-28 18:40:50 | zobrazeno: 19348x
obr
Tipy a rady do zahrady - Jarní ošetření zahrady proti škůdcům a chorobám, proti plevelům pod ovocnými i okrasnými stromy, růžemi a révou můžeme v předjaří použít mikrogranulovaný přípravek (širokospektrální granulovaný herbicid).

Jarní ošetření zahrady proti škůdcům a chorobám

Plevele
Proti plevelům pod ovocnými i okrasnými stromy, růžemi a révou můžeme v předjaří použít mikrogranulovaný přípravek (širokospektrální granulovaný herbicid).

Podmínkou dobré a přitom bezpečné účinnosti však je, že uvedené kultury ještě nesmějí rašit. Granulovaný herbicid má výborný herbicidní účinek i na odolné plevele a lze jej využít celoročně na odplevelení cestiček, odpočívadel, hřišť, proti plevelům pod ploty a podobně.

Hniloba okurek
Závažnou chorobou okurek je černá hniloba okurek plodů okurky. Na listech rychlených okurek vznikají žluté nebo hnědé skvrny, které postupně zasychají a pletivo opadává. Napadené plody se deformují, od špičky černají a zasychají. Hniloba někdy postupuje uvnitř plodů. Choroba se šíří především osivem, za vegetace výtrusy. Není-li osivo namořeno fungicidním přípravkem, je vhodné dodatečně namořit vhodným přípravkem, u skleníkových okurek pak i přípravkem Previcur (Pozn.: výsev je třeba provést do sedmi dnů po namoření). Za vegetace při prvních příznacích napadení je možné provést postřik vhodným přípravkem, který je účinný i na další listové choroby.

Kadeřavost broskvoně
Nejúčinnější ochranou proti kadeřavosti broskvoní je ošetření stromů měďnatými přípravky. První dvě ošetření měďnatými přípravky se provedou již na podzim po opadu listů a další dvě přípravky Delan nebo Syllit pak v předjaří do začátku rašení vrcholových pupenů ( 2 x po 14 dnech ).

Okrasné rostliny
Závažným škůdcem okrasných rostlin je pilatěnka drobná. Napadené listy se svinují podél hlavního nervu a to spodní stranou dovnitř, kde se vyskytují larvy. Další škůdci pilatka růžová a pilatěnka růžová jsou příčinou okénkování, skeletování i okusování listů od krajů, pilatka listová skeletují vrchní stranu listu,pilatka hřebenová vykusuje v listech větší díry a okusuje též poupata a větvičky. Ochranu je třeba provádět brzy na jaře, při rašení prvních listů.

Ovocné stromy
Základní ošetřením ovocných stromů ( kromě meruněk ) na jaře je postřik proti přezimujícím škůdcům. Na ovocných dřevinách přezimují především vajíčka svilušek, mšic, mer, píďalek, štítěnek a puklic, housenky obalečů apod. Ošetření proti přezimujícím škůdcům lze provést vhodným přípravky (Např.: Reldan, Talstar) a to společně s fungicidním ošetřením proti padlí a strupovitosti ve fázi myšího ouška. Od fáze myšího ouška do objevení se špiček poupat je možné použít k tomuto ošetření přípravek Oleoekol. Ten se však nedoporučuje použít za mrazu, ani v době očekávaných mrazů. Chceme-li zasáhnout i květopase jabloňového, použije se přípravek Oleoekol a to v době, kdy alespoň jeden den je teplota ve 14 hodin vyšší než17oC. (zdroj: www.szc.cz)

Poradna zahrada na www.hobbyzahrada.cz

Zobrazit dotazy | Přidat dotaz

Doporučujeme: Prodej potřeb a vybavení pro dům, hobby a zahradu
V nabídce zahradní technika, nářadí, grily, krby, jezírka, filtrace, čerpadla, pařeniště, miniskleníky i skleníky včetně příslušenství. Prodej skleníků včetně montáže. Poradenský servis i s doporučením. Dodávky až do domů.

Náš tip: sdílej s přáteli na Facebooku nebo pošli přátelům na Facebooku (přes tlačítko na webu)
Jarní ošetření zahrady proti škůdcům a chorobám
pěstování , zahrada, ošetření zahrady, škůdci na zahradě, choroby na zahraděSouvisející články

Kompostéry pro obce i pro zahradu

Kompostéry akce, kompostéry pro obce i pro každou zahradu. Český výrobek a doprava zdarma.

Skleník ke zdi

Skleník ke zdi z polykarbonátu nebo UV skla. Velkou výhodou těchto typů skleníků ke zdi je především dobrá akumulační schopnost stěny domu.

Akce měsíce, automatické otvírače zdarma

Akce automatické otvírače zdarma při objednání skleníku během září a října včetně dopravy skleníků zdarma.

Fóliovníky a jejich výhody

S fóliovníky je pěstování jednoduché. Navíc ušetříte. Fóliovníky jsou levné a vytvoříte nejlepší podmínky pro kvalitní a rychlejší růst. Výhody fóliovníků patří mobilita.

Ventilátor Ecofan 810 Black Edition ventilátory

Ventilátor Ecofan 810 black edition. Ventilátory na krbová kamna Ecofan 810 generuje svou vlastní elektřinu využíváním tepla z kamen. Ventilátor Ecofan pomáhá cirkulaci teplého vzduchu po pokoji.

Akce na náhradní díly

Náhradní díly a příslušenství pro skleníky. Akce na náhradní díl pro automatický otvírač skleníkových oken.