Nej ...

Virózy a bakteriózy paprik

Pěstování paprik - Obecně jsou papriky značně náchylné na několik virových chorob. Virózy a bakterió ...

Pěstování paprik - Škůdci a jak na ně

Pěstování paprik - Papriky se často vyskytuje několik druhů živočišných škůdců. Škůdci a jak na ně. ...

Juka (Yucca)

Jak pěstovat pokojovou rostlinu Juku. Rady a návody na pěstování. ...

Zdraví na talíři: medvědí česnek a pažitka

Medvědí česnek se už dobrých pět let drží na čele žebříčku populárních jarních bylinek. Je o něj tak ...

Jarní práce a radosti v zahradě

První práce na zahradě patří k těm nejpříjemnějším. Příroda se probouzí, sklízíte plody své podzimní ...

Juka - péče o juku

Celoroční péče o juku. Jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. ...Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2003-10-29 15:01:19 | zobrazeno: 12478x
obr
Zimní zahrada pro každého. Do módy přícházejí znovu zimní zahrady, které řeší a nabízí atraktivní rozšíření obytného prostoru.

ZIMNÍ ZAHRADA - atraktivní rozšíření obytného prostoru

Do módy přícházejí znovu zimní zahrady, které řeší a nabízí atraktivní rozšíření obytného prostoru. Množství konstrukčních řešení, od zasklené balkonové lodžie po velkorysou přístavbu rodinného domu, umožňuje prodloužit období pobytu v zeleni na celý rok. Zimní zahrada výrazně zlepšuje tepelné podmínky domu díky teplu ze slunečního záření a pěstitelům umožňuje zcela nové přístupy k pěstování rostlin.


Výběr rostlin
pro zimní zahradu je závislý na typu zahrady a tím na teplotě, kterou chceme v zahradě udržovat:

Typ zimní zahrady I
- pro v zimě neobývanou zahradu, temperovanou · nejvýše na 0-2 °C (kde je ale za slunečných dnůteplo, proto můžeme být bez obav, že by v této "studené" zimní zahradě nebylo dost hezkých rostlin) je možno doporučit:

Jehličnaté - Arancaria angustifolia, A. arancana, barevné kultivary cedrů (Cedrus), kryptomerie (Cryptomeria), cypřiše (Cupressus, Podocarpus), listnaté - abélie (Abelia), Agapanthus, sukulentní Agave, Albizia, Aucuba, bambusy, Bougainvillea, Cistus, durmany (Datura), Erythrina Crista-galli, Enonymus japonica, fíkovník (Ficus carica), břečťan (Hedera colchica), Jasminum mesnyi, kaktusy, Lagerstroemia indica, vavřín (Laurus nobilis), myrtu (Myrtus communis), oleandr (Nerium oleander), olověnec (Plumbago auriculata), citrusy, granátové jablko (Punica granatum), rozmarýn, ruskus, Thevetia peruviana, Trachelospermum jasminoides, kalinu (Viburnum tinus), brčál (Vinca maior), vzrůstné stromkovité juky (Yucca aloifolia, Y. gloriosa, Y. treculeana) a z palem ty nejodolnější (Chamaerops humilis, Trachycarpus fortunei a datlovník (Phoenix).

Typ zimní zahrada II
- v zimní zahradě, ve které si chceme občas posedět například u kávy, udržujeme teplotu kolem 12-15 °C (za mrazivých nocí může klesnout na 10 °C, za slunečných dní vystoupit až na 25 °C). Při vyšších teplotách je nutné častěji větrat, aby některé druhy nezačaly předčasně rašit. Vlivem nízké intenzity slunečního záření by mohlo dojít k deformacím rostlin. Doporučujeme různé rostliny i dřeviny, včetně dekorativních kaktusů a jiných sukulentních nebo xerofytních rostlin:

Cykas (Cycas revoluta), Abutilon, Acacía, Asparagus, bambusy; Brachychiton, Callistemon, Camellia, Cassia, Casuarina, Catharanthas, Cestrum, Cordyline australis, Cuphea, Cyperus, Dracaena draco, Erica arborea, lokvat (Eriobotrya japonica), většina eukalyptů (Eucalyptus), uchsie, Hebe-Andersonii-hybridy, Helichrysum petiolare, vanilka (Heliotropium arborescens), Heterocentron elegans, Impatiens-New Guinea-hybridy, Jasminum polyanthum a J. sambac, Lantana-Camara-hybridy, Lotus, banánovník (Musa), lenovík (Phormium), Russelia equisetiformis, Solanum rantonnetii, Tibouchina urvilleana, verbeny, ze sukulentů a xerofytů různé druhy Aeonium, Agave, Aloe, Crassula, Dasylirion, Echeveria, Euphorbia, Lampranthus, Nolina, Beaucarnea, Yucca a většinu kaktusů.

Typ zimní zahrada III
- zimní zahrada v podobě tropického skleníku s teplotou minimálně 23-25 °C bývá obvykle součástí obývacího pokoje nebo haly. Základním pravidlem je udržovat ve vyrovnaném poměru teplotu, intenzitu osvětlení a zálivku. Pokud budou stoupat nebo klesat současně všechny tři ukazatele, je vše v pořádku. Ale nevyrovnané podmínky se mohou projevit horším zdravotním stavem rostlin. Doporučený sortiment rostlin bude odpovídat běžným pokojovým rostlinám, včetně orchideí,.bromélií či některých palem. Velmi dekorativní (jako větší stromky) jsou například Ficus benjamina, F. binnendijkii, k oporám vyvazované Philodendrony, z palem třeba Chrysalidocarpus (dříve Areca) lutescens a další.

Poradna zahrada na www.hobbyzahrada.cz

Zobrazit dotazy | Přidat dotaz

Doporučujeme: Prodej potřeb a vybavení pro dům, hobby a zahradu
V nabídce zahradní technika, nářadí, grily, krby, jezírka, filtrace, čerpadla, pařeniště, miniskleníky i skleníky včetně příslušenství. Prodej skleníků včetně montáže. Poradenský servis i s doporučením. Dodávky až do domů.

Náš tip: sdílej s přáteli na Facebooku nebo pošli přátelům na Facebooku (přes tlačítko na web
Zimní zahrada - Výběr rostlin, typ zimní zahrady
pěstování ,zahrada, zimní zahrada, typ zahrady, do zahradySouvisející články

Kompostéry pro obce i pro zahradu

Kompostéry akce, kompostéry pro obce i pro každou zahradu. Český výrobek a doprava zdarma.

Skleník ke zdi

Skleník ke zdi z polykarbonátu nebo UV skla. Velkou výhodou těchto typů skleníků ke zdi je především dobrá akumulační schopnost stěny domu.

Akce měsíce, automatické otvírače zdarma

Akce automatické otvírače zdarma při objednání skleníku během září a října včetně dopravy skleníků zdarma.

Fóliovníky a jejich výhody

S fóliovníky je pěstování jednoduché. Navíc ušetříte. Fóliovníky jsou levné a vytvoříte nejlepší podmínky pro kvalitní a rychlejší růst. Výhody fóliovníků patří mobilita.

Ventilátor Ecofan 810 Black Edition ventilátory

Ventilátor Ecofan 810 black edition. Ventilátory na krbová kamna Ecofan 810 generuje svou vlastní elektřinu využíváním tepla z kamen. Ventilátor Ecofan pomáhá cirkulaci teplého vzduchu po pokoji.

Akce na náhradní díly

Náhradní díly a příslušenství pro skleníky. Akce na náhradní díl pro automatický otvírač skleníkových oken.