
Okrasné zelí v záhonu nebo truhlíku
Když záhony na podzim prořídnou, přichází čas okrasného zelí. Je velmi málo rostlin, které přes zimu oblékají sváteční šat a listy voní po květáku nebo ředkvičce.
Od listopadu se začne okrasné zelí barvit, ale největšího zbarvení dosahuje s poklesem teploty až do - 10 stupňů C. Značný chlad je pro rostlinu stres a nedostatek dusíku zapříčiní tuto charakteristickou změnu a vzhled. Toto zbarvení působí v záhonu, v truhlíku nebo v přenosné nádobě velmi dekorativním dojmem. Dále tomu přispívá rostlina svým vzhledem, kdy jsou okraje listů různě zvlněné, vykrajované a kudrnaté. Barevná škála listů je velmi široká, kdy zahrnuje modrofialovou, krémově bílou, lososovou, červenou a jemně růžovou.
Pěstování je jednoduché, protože si můžete koupit rovnou hotové rostliny. Nejlépe je nakupovat na podzim, ale pro vlastní výsev je nejvhodnější období měsíc červen až červenec. Během vegetace vyžaduje okrasné zelí stále mírně vlhkou a kyprou půdu s organickými hnojivy.
Související články
Pěstování jahod, výběr jahody
Návody pro úspěšné pěstování jahod. Výběr, sadba a výsadba jahody. Rubrika pěstování.
Muškáty převislé a jejich pěstování
Muškáty převislé a jejich pěstování. Rady a návody, jak pěstovat muškáty.
Hortenzie Hydrangea anomala ssp. petiolatis
Popínavá hortenzie řapíkatá Hydrangea anomala ssp. petiolatis jedná o rostlinu s krásnými květy. Cca za tři až pět let vyroste samopnoucí popínavá hortenzie.
Klívie pěstování
Klívie, Řemenatka, Clivia miniata pěstování. Rady a návody pro úspěsné pěstování klivie a to požadavky na světlo, teplotu, vlhkost a zalévání.
Lopatkovec, Spathiphyllum pěstování
Lopatkovec, Spathiphyllum a jeho pěstování. Rady a návody pro úspěsné pěstování a to požadavky na světlo, teplotu, vlhkost a zalévání.
Dracéna, Dračinec, Dracaena pěstování, rady a návody
Pokojová dracéna, Dračinec, Dracaena kapání bývá způsobeno nízkou vzdušnou vlhkostí bytu. Rady a návody, jak na dracénu.