Nej ...

Juka (Yucca)

Jak pěstovat pokojovou rostlinu Juku. Rady a návody na pěstování. ...

Zdraví na talíři: medvědí česnek a pažitka

Medvědí česnek se už dobrých pět let drží na čele žebříčku populárních jarních bylinek. Je o něj tak ...

Jarní práce a radosti v zahradě

První práce na zahradě patří k těm nejpříjemnějším. Příroda se probouzí, sklízíte plody své podzimní ...

Juka - péče o juku

Celoroční péče o juku. Jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. ...

Fíkus

Fíkusy a jejich pěstování je někdy problém, ale fíkus se dá zvládnout. Zde najdete rady pro pěstován ...

Kapková závlaha C

Kapková závlaha dodává vláhu z odkapávacích bodů přímo k rostlinám. ...Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2005-01-13 22:48:54 | zobrazeno: 5190x
obr
V posledních letech to vypadá, jako by se lidé rodili již s přirostlým mobilem k uchu. Mobilují mladí, staří, děti… V reklamách si těhotné ženy přikládají své mobilní telefony na bříška… Prostě jsou tyto přístroje s námi snad ještě před narozením a celý život se od nás nehnou (jen je nahradí jejich modernější, menší či výkonnější ...
www.tipy-rady.cz
TIPY, RADY, RECEPTY, TRIKY, NÁPADY, INSPIRACE


TIPY A RADY:
10 užitečných rad kolem mobilování

V posledních letech to vypadá, jako by se lidé rodili již s přirostlým mobilem k uchu. Mobilují mladí, staří, děti… V reklamách si těhotné ženy přikládají své mobilní telefony na bříška… Prostě jsou tyto přístroje s námi snad ještě před narozením a celý život se od nás nehnou (jen je nahradí jejich modernější, menší či výkonnější následovníci).

Ohrožuje mobilní telefon nenarozené děťátko?
Proto je jistě namístě zeptat se, zda je život s nimi opravdu tak bezpečný, jak se nám snaží výrobci říci. Zatím si nikdo netroufá jednoznačně mobilní telefony zatracovat, ale přehánět to s jejich používáním to také nemusíte. Hledali jsme pro vás nějaký důvěryhodný názor odborníka a narazili jsme na doporučení odborného pracovníka Státního zdravotního ústavu ing. Musila, který spolu s kolektivem autorů shrnul své poznatky do několika doporučení.

1. Vybírejte si při nákupu zásadně typy mobilních telefonů, které mají co nejmenší hodnotu tzv. specifické míry absorpce SAR (tento údaj by měl být povinnou součástí manuálů a kupující by jej měl od prodejce vyžadovat); tento požadavek by měl být prioritou zvláště v případě koupě mobilních telefonů pro děti, pro osoby s některými neurologickými problémy (konzultace s neurologem by byla namístě); platí to i pro osoby, které jsou zvýšeně citlivé k elektromagnetickým polím a označují se za „elektromagneticky hypersenzitivní“.

2. Dbejte na to, abyste telefonovali z míst s dostatečným signálem (co největší počet značek nad symbolem antény na displeji); kvalitu signálu sledujte především v uzavřených prostorech (v autech).

3. Již rok platí zákaz telefonování v autě za jízdy – ten vyplývá z bezpečnostních důvodů, z hlediska zdravotní nezávadnosti varujeme ale i před tím, abyste zastavili a odešli mobilovat z kabiny vozu vedle něj, pokud má anténu na karoserii – v bezprostřední blízkosti vozu byste byli vystaveni zbytečně vysokému elektromagnetickému záření.

4. Zachovávejte střídmost v délce i počtu hovorů.

5. Při telefonování se nedotýkejte antény a telefon pokud možno držte tak, aby byla anténa co nejdále od hlavy (roli zde hraje každý milimetr).

6. V závislosti na výkonu telefonu a na typu antény existují mezi telefony obrovské rozdíly. Takzvané helixové antény - to jsou ty malé výstupky na přístroji - vydávají největší záření, protože jsou v těsné blízkosti hlavy. U telefonů s vysouvací anténou, kterou je možno vysunout až do délky 15 cm, je zatížení zářením nesrovnatelně nižší. Ploché antény vyzařují dozadu, tedy směrem od hlavy. Podle současných parametrů tedy zatěžují organismus zářením nejméně ze všech.

7. Nepoužívejte telefon, který má anténu poškozenou.

8. Pokud je přístroj nastaven pouze na příjem a není právě v provozu, je jeho výkon zanedbatelný, vůbec tedy nevadí, když budoucí maminka nosí mobilní telefon blízko bříška na opasku, v kapse u kalhot či u bundy.

9. Vyzařování začíná teprve při telefonování, a přitom zasahuje hlavu, ne bříško.

10. Miminko se může polekat, když vedle bříška začne vyzvánět telefon - nebezpečnému záření však vystaveno není.

Autor: PANÍ DOMU 2/2003
DOPORUČENÍ PŘÁTELŮM

Související obrázky


obrázek ke článku

 


Související články

Kompostéry pro obce i pro zahradu

Kompostéry akce, kompostéry pro obce i pro každou zahradu. Český výrobek a doprava zdarma.

Skleník ke zdi

Skleník ke zdi z polykarbonátu nebo UV skla. Velkou výhodou těchto typů skleníků ke zdi je především dobrá akumulační schopnost stěny domu.

Akce měsíce, automatické otvírače zdarma

Akce automatické otvírače zdarma při objednání skleníku během září a října včetně dopravy skleníků zdarma.

Fóliovníky a jejich výhody

S fóliovníky je pěstování jednoduché. Navíc ušetříte. Fóliovníky jsou levné a vytvoříte nejlepší podmínky pro kvalitní a rychlejší růst. Výhody fóliovníků patří mobilita.

Ventilátor Ecofan 810 Black Edition ventilátory

Ventilátor Ecofan 810 black edition. Ventilátory na krbová kamna Ecofan 810 generuje svou vlastní elektřinu využíváním tepla z kamen. Ventilátor Ecofan pomáhá cirkulaci teplého vzduchu po pokoji.

Akce na náhradní díly

Náhradní díly a příslušenství pro skleníky. Akce na náhradní díl pro automatický otvírač skleníkových oken.