Nej ...

Virózy a bakteriózy paprik

Pěstování paprik - Obecně jsou papriky značně náchylné na několik virových chorob. Virózy a bakterió ...

Pěstování paprik - Škůdci a jak na ně

Pěstování paprik - Papriky se často vyskytuje několik druhů živočišných škůdců. Škůdci a jak na ně. ...

Juka (Yucca)

Jak pěstovat pokojovou rostlinu Juku. Rady a návody na pěstování. ...

Zdraví na talíři: medvědí česnek a pažitka

Medvědí česnek se už dobrých pět let drží na čele žebříčku populárních jarních bylinek. Je o něj tak ...

Jarní práce a radosti v zahradě

První práce na zahradě patří k těm nejpříjemnějším. Příroda se probouzí, sklízíte plody své podzimní ...

Juka - péče o juku

Celoroční péče o juku. Jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. ...Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2006-01-05 12:59:59 | zobrazeno: 7748x
obr
Květinové horoskopy - Horoskop Kozoroh - Karfiát: Kozorohové nebývají nápadní, většinou se, stejně jako plachý bájný živočich, po kterém mají jméno, drží stranou a nepřitahují zvláštní pozornost. Ve skutečnosti se však jedná o velmi ctižádostivé a úspěšné lidi. Jak muži, tak i ženy narozené v tomto znamení v sobě skrývají určitou ...

Květiny na www.hobbyzahrada.cz

KVĚTINOVÉ HOROSKOPY NA HOBBYZAHRADA.CZ:
Horoskop Kozoroh - Karafiát

KOZOROH – KARAFIÁT

Kozorohové nebývají nápadní, většinou se, stejně jako plachý bájný živočich, po kterém mají jméno, drží stranou a nepřitahují zvláštní pozornost. Ve skutečnosti se však jedná o velmi ctižádostivé a úspěšné lidi. Jak muži, tak i ženy narozené v tomto znamení v sobě skrývají určitou jemnost a takt, příjemně hovoří, avšak někdy z nich vyzařuje melancholie a zvláštní chlad. Velmi dobře se k nim hodí karafiát, o kterém můžeme říci, že provází dějiny. Hrdé karafiáty se objevují již v malbách a tiscích z doby renesance. Používali je i milenci jako vyznání věrné lásky. Možná byste je přehlédli, ale nakonec se ukáže, že by to bez nich jaksi nebylo ono, zkrátka jako Kozorozi. V pozdější době se karafiáty staly symbolem revoluce – každý, kdo dělá revoluci chce zvítězit. Stejné je to s Kozorohy a nedejme se zmýlit. Jakkoliv malá se zdá jeho šance na vítězství, Kozoroh vyhraje.

Mezi muži zůstává karafiát upřednostňovanou květinou do klopy; tento módní doplněk si velmi oblíbil nizozemský kníže Bernhard, kterého můžeme spatřit na nesčetných fotografiích s krásnými plnokvětými karafiáty zdobícími jeho sako. Velkokvěté karafiáty se na rozdíl od těch běžných objevily až v pozdější době. Vznikly dlouholetým šlechtěním, které bylo zakončeno v USA, odkud se vrátily zpět do Evropy. S pomocí karafiátu lze vytvořit nápadité až extravagantní aranžmá, ale i aranžmá velmi decentní. K dispozici je velká řada barev, včetně dnes tak velmi módní zelené. Snad jen v modrém provedení jej nehledejte. Neuspěli byste.

Se zbarvením květu karafiátu je ale třeba zacházet opatrně. Kozoroh, ač se to zprvu nemusí projevit, je velmi výřečný, vtipný, prostě úžasný společník. S karafiátem a jeho barvami je to podobné – dodnes uznávaná pravidla květomluvy, „jazyka květin“, hovoří jasně: červená vyjadřuje nešťastné srdce, žlutá opovržení, růžová lásku ženy a pruhovaná variace znamená odmítnutí. A navíc je Kozoroh konzervativní, takže na symbolice barev bude jistě trvat.

Plnokvěté karafiáty s delikátními krajkovými okvětními plátky vypadají jako rozpustilé střapce. Mají schopnost vytvářet protiváhu zejména k ostrým listům rostlin, jako je například Banksia. Karafiáty je možno aranžovat tak nápaditě, že ve výsledku jen ztěží poznáte, že jsou to ony.

Jeden dobrý tip na závěr. Lidé zrození ve znamení Kozoroha mívají citlivou imunitu. Podobně karafiáty jsou velmi citlivé na etylén, proto je nikdy nenechávejte v blízkosti zrajícího ovoce. A nezapomeňte – latinský název karafiátu je Dianthus. To v překladu znamená božská květina. Potřebujete snad vědět víc?

Autor: Holandská květinová kancelář

KVĚTINOVÉ HOROSKOPY NA HOBBYZAHRADA.CZ:
Horoskop Kozoroh - Karafiát

Zaujalo nás na webu:
On-line prodej vybavení pro zahradu, hobby a bydlení. Více ... 

Související obrázky


obrázek ke článku

 

KVĚTINOVÉ HOROSKOPY NA HOBBYZAHRADA.CZ: Horoskop Kozoroh - Karafiát

 


Související články

Kompostéry pro obce i pro zahradu

Kompostéry akce, kompostéry pro obce i pro každou zahradu. Český výrobek a doprava zdarma.

Skleník ke zdi

Skleník ke zdi z polykarbonátu nebo UV skla. Velkou výhodou těchto typů skleníků ke zdi je především dobrá akumulační schopnost stěny domu.

Akce měsíce, automatické otvírače zdarma

Akce automatické otvírače zdarma při objednání skleníku během září a října včetně dopravy skleníků zdarma.

Fóliovníky a jejich výhody

S fóliovníky je pěstování jednoduché. Navíc ušetříte. Fóliovníky jsou levné a vytvoříte nejlepší podmínky pro kvalitní a rychlejší růst. Výhody fóliovníků patří mobilita.

Ventilátor Ecofan 810 Black Edition ventilátory

Ventilátor Ecofan 810 black edition. Ventilátory na krbová kamna Ecofan 810 generuje svou vlastní elektřinu využíváním tepla z kamen. Ventilátor Ecofan pomáhá cirkulaci teplého vzduchu po pokoji.

Akce na náhradní díly

Náhradní díly a příslušenství pro skleníky. Akce na náhradní díl pro automatický otvírač skleníkových oken.