Nej ...

Virózy a bakteriózy paprik

Pěstování paprik - Obecně jsou papriky značně náchylné na několik virových chorob. Virózy a bakterió ...

Pěstování paprik - Škůdci a jak na ně

Pěstování paprik - Papriky se často vyskytuje několik druhů živočišných škůdců. Škůdci a jak na ně. ...

Juka (Yucca)

Jak pěstovat pokojovou rostlinu Juku. Rady a návody na pěstování. ...

Zdraví na talíři: medvědí česnek a pažitka

Medvědí česnek se už dobrých pět let drží na čele žebříčku populárních jarních bylinek. Je o něj tak ...

Jarní práce a radosti v zahradě

První práce na zahradě patří k těm nejpříjemnějším. Příroda se probouzí, sklízíte plody své podzimní ...

Juka - péče o juku

Celoroční péče o juku. Jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. ...Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2006-01-23 23:54:58 | zobrazeno: 7522x
obr
Květinové horoskopy - Horoskop Vodnář - Vanda. Vodnáři jsou velmi společenští a snadno navazují přátelské vztahy. Rádi experimentují a milují vše, co je originální, fascinující a nezvyklé. Bývají z nich výrazné osobnosti, a proto je velmi často zaujmou orchideje – květiny s nádechem exotiky, které jsou stejně pozoruhodné a ...

Květiny na www.hobbyzahrada.cz

KVĚTINOVÉ HOROSKOPY NA HOBBYZAHRADA.CZ:
Horoskop Vodnář - Vanda

VODNÁŘ – VANDA

Vodnáři jsou velmi společenští a snadno navazují přátelské vztahy. Rádi experimentují a milují vše, co je originální, fascinující a nezvyklé. Bývají z nich výrazné osobnosti, a proto je velmi často zaujmou orchideje – květiny s nádechem exotiky, které jsou stejně pozoruhodné a sebejisté, jako oni sami. Těžko bychom hledali květinu, která by Vodnáře vystihovala lépe.

Orchidejí je na trhu celá řada. Kterou vybrat? K Vodnářům, pro které je charakteristická modrá barva, má nejblíže vanda. Tato exotická, přitažlivě podivuhodná, sytě zbarvená orchidej zaujme na první pohled. Její do modra zbarvené květy připomínají hladinu hlubokého oceánu, který přímo vybízí k tomu, abychom se do něj ponořili a obdivovali krásu jeho vnitřního světa. Zvláště Vodnáři, jimž moudré hloubání nad nejrůznějšími otázkami není cizí, by si proto mohli vandu oblíbit.

Tato exotická kráska má původ v Asii. Pochází z rodiny se skvělým rodokmenem – jejími příbuznými jsou tak skvostné orchideje, jako Cymbidium nebo Phalaenopsis, a tak se není čemu divit, že je vanda předmětem obdivu na celém světě. Nejvíce se jí daří v Thajsku. Na Havajských ostrovech se využívá k výrobě známých uvítacích květinových náhrdelníků a v Singapuru má dokonce status národní květiny. Ve Velké Británii je neodmyslitelnou součástí snad každé důležitější události. Díky jejímu delikátnímu vzhledu je možné skloubit tradiční i moderní styl květinových dekorací, čehož lze nápaditě využít například při svatbách.

Její přitažlivost nespočívá pouze v pestrém zevnějšku, ale i v dlouhé trvanlivosti ve váze. Nejdostupnější je v modrofialovém zabarvení, je však možné získat i vzácnější varianty s květy zbarvenými bíle, žlutě, růžově nebo temně fialově. Můžeme je pořídit prakticky po celý rok, zejména jako řezanou květinu, v menší míře i jako hrnkovou rostlinu.

Jako Vodnáři, kteří prahnou po citu, ale zároveň si úpěnlivě hlídají svoji svobodu, i vanda vyžaduje jistou péči. Nejvíce ale ocení, když ji ponecháme dostatek prostoru k tomu, aby bylo možné nerušeně vnímat její krásu.

Autor: Holandská květinová kancelář

KVĚTINOVÉ HOROSKOPY NA HOBBYZAHRADA.CZ: Horoskop Vodnář - VandaHOBBYZAHRADA.CZ v novém NEW on-line magazín

Zaujalo nás na webu:
On-line prodej vybavení pro zahradu, hobby a bydlení. Více ... 

Související obrázky


obrázek ke článku

 

KVĚTINOVÉ HOROSKOPY NA HOBBYZAHRADA.CZ: Horoskop Vodnář - Vanda

 


Související články

Kompostéry pro obce i pro zahradu

Kompostéry akce, kompostéry pro obce i pro každou zahradu. Český výrobek a doprava zdarma.

Skleník ke zdi

Skleník ke zdi z polykarbonátu nebo UV skla. Velkou výhodou těchto typů skleníků ke zdi je především dobrá akumulační schopnost stěny domu.

Akce měsíce, automatické otvírače zdarma

Akce automatické otvírače zdarma při objednání skleníku během září a října včetně dopravy skleníků zdarma.

Fóliovníky a jejich výhody

S fóliovníky je pěstování jednoduché. Navíc ušetříte. Fóliovníky jsou levné a vytvoříte nejlepší podmínky pro kvalitní a rychlejší růst. Výhody fóliovníků patří mobilita.

Ventilátor Ecofan 810 Black Edition ventilátory

Ventilátor Ecofan 810 black edition. Ventilátory na krbová kamna Ecofan 810 generuje svou vlastní elektřinu využíváním tepla z kamen. Ventilátor Ecofan pomáhá cirkulaci teplého vzduchu po pokoji.

Akce na náhradní díly

Náhradní díly a příslušenství pro skleníky. Akce na náhradní díl pro automatický otvírač skleníkových oken.