Nej ...

Virózy a bakteriózy paprik

Pěstování paprik - Obecně jsou papriky značně náchylné na několik virových chorob. Virózy a bakterió ...

Pěstování paprik - Škůdci a jak na ně

Pěstování paprik - Papriky se často vyskytuje několik druhů živočišných škůdců. Škůdci a jak na ně. ...

Juka (Yucca)

Jak pěstovat pokojovou rostlinu Juku. Rady a návody na pěstování. ...

Zdraví na talíři: medvědí česnek a pažitka

Medvědí česnek se už dobrých pět let drží na čele žebříčku populárních jarních bylinek. Je o něj tak ...

Jarní práce a radosti v zahradě

První práce na zahradě patří k těm nejpříjemnějším. Příroda se probouzí, sklízíte plody své podzimní ...

Juka - péče o juku

Celoroční péče o juku. Jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. ...Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2006-02-07 11:09:06 | zobrazeno: 15247x
obr
Balkónové květiny Surfinie jsou bohatě se větvící a kvetoucí příbuzné petúnií. Plnokvětá grandiflóra Rosea elegancea je jednou z nejkrásnějších plnokvětých odrůd.

Balkónové květiny V - Surfinie jsou bohatě se větvící a kvetoucí příbuzné petúnií

Plnokvětá grandiflóra Rosea elegancea je jednou z nejkrásnějších plnokvětých odrůd. Pokud byste si ji chtěli vypěstovat v této velikosti, museli byste řízkovat začátkem prosince, přisvěcovovat 16 hodin denně alespoň 2x 16W úspornými zářivkami a tak pokračovat až do začátku dubna, kdy je možno umístit rostlinu v poloteplém skleníku. V polovině května ji musíte otužovat a na noc uklízet. Každý 5. den je nutné přihnojení 2% plným kyselým hnojivem na surfinie, kombinovat i hnojivo na kvetení a dvakrát denně bohatá zálivka odstátou vodou.V září se Vám odmění skoro půldruhametrovými výhony a stovkami květů, i když ji vysadíte jako malou sazeničku.

Surfinie jsou bohatě se větvící a kvetoucí příbuzné petúnií. Na rozdíl od klasických petúnií vyžadují mírně kyselou zeminu a u některých tkzv. samočistících druhů není třeba vyštípávat odumřelé květy, což by v jejich nepřeberném množství bylo asi na obtíž.

Surfínie tedy nevytvářejí semeníky a jejich množení se provádí většinou / výjimku tvoří některé novotvary / vegetativně, tedy zakořeněním řízků.

Přezimovat můžete surfinii stejným způsobem jako pelargonii, ale problémem je podzimní výskyt plísní, které většinou rostlinu včas neošetřenou znehodnotí pro její zimní uskladnění.Proto je výhodnější koupě nové sazenice. Dlužno dodat,že i petúnie je z botanického hlediska rostlina víceletá,ale s výjimkou své vlasti, kterou je Jižní Amerika,se všude pěstuje jako letnička.

Množení vrcholovými řízky je obdobné jako u pelargonií, ponecháme dvě dvojice listů, řízek v délce asi 10cm zbavíme vrcholového pupence a květů, spodní část ponoříme do růstového stimulátoru a zapícháme do kelímků se substrátem. Autor: Josef Hejduk www.pelargonie.cz

Další najdete pomocí vyhledávání na Hobbyzahrada.cz - Poradna Zobrazit dotazy | Přidat dotaz

Mohlo by vás zajímat: PěstováníSouvisející články

Pěstování jahod, výběr jahody

Návody pro úspěšné pěstování jahod. Výběr, sadba a výsadba jahody. Rubrika pěstování.

Muškáty převislé a jejich pěstování

Muškáty převislé a jejich pěstování. Rady a návody, jak pěstovat muškáty.

Hortenzie Hydrangea anomala ssp. petiolatis

Popínavá hortenzie řapíkatá Hydrangea anomala ssp. petiolatis jedná o rostlinu s krásnými květy. Cca za tři až pět let vyroste samopnoucí popínavá hortenzie.

Klívie pěstování

Klívie, Řemenatka, Clivia miniata pěstování. Rady a návody pro úspěsné pěstování klivie a to požadavky na světlo, teplotu, vlhkost a zalévání.

Lopatkovec, Spathiphyllum pěstování

Lopatkovec, Spathiphyllum a jeho pěstování. Rady a návody pro úspěsné pěstování a to požadavky na světlo, teplotu, vlhkost a zalévání.

Dracéna, Dračinec, Dracaena pěstování, rady a návody

Pokojová dracéna, Dračinec, Dracaena kapání bývá způsobeno nízkou vzdušnou vlhkostí bytu. Rady a návody, jak na dracénu.