Nej ...

Virózy a bakteriózy paprik

Pěstování paprik - Obecně jsou papriky značně náchylné na několik virových chorob. Virózy a bakterió ...

Pěstování paprik - Škůdci a jak na ně

Pěstování paprik - Papriky se často vyskytuje několik druhů živočišných škůdců. Škůdci a jak na ně. ...

Juka (Yucca)

Jak pěstovat pokojovou rostlinu Juku. Rady a návody na pěstování. ...

Zdraví na talíři: medvědí česnek a pažitka

Medvědí česnek se už dobrých pět let drží na čele žebříčku populárních jarních bylinek. Je o něj tak ...

Jarní práce a radosti v zahradě

První práce na zahradě patří k těm nejpříjemnějším. Příroda se probouzí, sklízíte plody své podzimní ...

Juka - péče o juku

Celoroční péče o juku. Jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. ...Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2006-02-11 12:34:28 | zobrazeno: 13725x
obr
Co bude v květinové vazbě na jaře a v létě. S cílem informovat české a slovenské floristy o módních inspiracích na jaro a léto.

KVĚTINOVÉ VAZBY

S cílem informovat české a slovenské floristy o módních inspiracích na jaro a léto 2006 a také horkých novinkách ve svatební vazbě uspořádala Holandská květinová kancelář.

V neděli 29. ledna 2006 velkou květinovou přehlídku v brněnském Boby Centru na téma Inspirace Still Life a Outside In a Svatba na jaře a v létě.

Na přehlídce předváděli tři přední floristé Petr Matuška z České republiky, Ivan Bednárik ze Slovenska a Max van de Sluis z Holandska, kteří během přehlídky vytvořili a prezentovali téměř šedesát aranžmá.

Floristé využívali k přípravě kytic především sezónních květin. K jarní inspiraci Still Life se barvami a tvarem květů nejlépe hodí hvězdníky, hyacinty, narcisy, pryskyřníky, tulipány a orchidej Vanda. Dále se zmíněné květiny kombinují s doplňkovými květinami, mezi které patří například kala, kosatec, lilie, čemeřice nebo anturium. Still Life nejlépe vyjadřují kvetoucí pokojové rostliny – tulipány, klívie, hvězdník, dendrobium, ibišek, glorióza, narcisy. Z rostlin okrasných listem se hodí břečťan, filodendron nebo peperómie.

Letní inspirace Outside In se nese v duchu velkých a bohatých kytic, do nichž se pro efekt komponují různé přírodní materiály, například mohutné listy pokojových rostlin. Použité nádoby mají geometrické tvary, mohou to být velké skleněné, plastové nebo hrubé přírodní vázy. Oblíbené jsou neutrální barvy v kombinaci s oranžovou, modrou a žlutou. Jako doplněk se využívají odstíny zelené – od temné po hráškovou. Mezi základní květiny typické pro inspiraci Outside In patří česnek, alstroemérie, mečíky, slunečnice, chryzantéma a kala. Z doplňkových se jedná o lilie, mák, chrpu, ale i Zamioculcas, filodendron, tchýnin jazyk, anturii. Pokojové rostliny reprezentující tuto inspiraci jsou Aloe, Zamioculcas, fíkus, kala a Draceana fragrans.

Druhá část přehlídky, která se věnovala svatební vazbě, zahrnovala nejen přípravu svatebních kytic, ale i různých netradičních doplňků, včetně korsáží, kytiček do vlasů, květinových náhrdelníků, atd. Během přehlídky všichni tři floristé pracovali i s orchidejí Cymbidium, která přináší nesčetné variace a možnosti netradičních vazeb.

Krása, která vyrostla pod rukama všech tří floristů, nezůstane nevyužita. V první řadě se jí můžou inspirovat čeští a slovenští květináři, kteří se na přehlídku přišli podívat a lecčemu se přiučit. Navíc se už milou tradicí stalo, že všechna vytvořená aranžmá najdou své vděčné příjemce. Letos je Holandská květinová kancelář zašle seniorům v domově na Kociánce. Tam květiny i rostliny splní své nejdůležitější poslání přinesou radost obdarovaným. Autor: Holandská květinová kancelář

Další najdete pomocí vyhledávání na Hobbyzahrada.cz - Poradna Zobrazit dotazy | Přidat dotaz

Mohlo by vás zajímat: PěstováníSouvisející články

Kompostéry pro obce i pro zahradu

Kompostéry akce, kompostéry pro obce i pro každou zahradu. Český výrobek a doprava zdarma.

Skleník ke zdi

Skleník ke zdi z polykarbonátu nebo UV skla. Velkou výhodou těchto typů skleníků ke zdi je především dobrá akumulační schopnost stěny domu.

Akce měsíce, automatické otvírače zdarma

Akce automatické otvírače zdarma při objednání skleníku během září a října včetně dopravy skleníků zdarma.

Fóliovníky a jejich výhody

S fóliovníky je pěstování jednoduché. Navíc ušetříte. Fóliovníky jsou levné a vytvoříte nejlepší podmínky pro kvalitní a rychlejší růst. Výhody fóliovníků patří mobilita.

Ventilátor Ecofan 810 Black Edition ventilátory

Ventilátor Ecofan 810 black edition. Ventilátory na krbová kamna Ecofan 810 generuje svou vlastní elektřinu využíváním tepla z kamen. Ventilátor Ecofan pomáhá cirkulaci teplého vzduchu po pokoji.

Akce na náhradní díly

Náhradní díly a příslušenství pro skleníky. Akce na náhradní díl pro automatický otvírač skleníkových oken.