Nej ...

Virózy a bakteriózy paprik

Pěstování paprik - Obecně jsou papriky značně náchylné na několik virových chorob. Virózy a bakterió ...

Pěstování paprik - Škůdci a jak na ně

Pěstování paprik - Papriky se často vyskytuje několik druhů živočišných škůdců. Škůdci a jak na ně. ...

Juka (Yucca)

Jak pěstovat pokojovou rostlinu Juku. Rady a návody na pěstování. ...

Zdraví na talíři: medvědí česnek a pažitka

Medvědí česnek se už dobrých pět let drží na čele žebříčku populárních jarních bylinek. Je o něj tak ...

Jarní práce a radosti v zahradě

První práce na zahradě patří k těm nejpříjemnějším. Příroda se probouzí, sklízíte plody své podzimní ...

Juka - péče o juku

Celoroční péče o juku. Jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. ...Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2012-11-14 08:44:27 | zobrazeno: 5584x
obr
Čerpadla bychom si měli pořídit jen ve specializovaném obchodě, protože odborná pomoc při výběru je pro laika často nezbytná.

Jak dostat vodu, kam chceme?

Čerpadlo bychom si měli pořídit jen ve specializovaném obchodě, protože odborná pomoc při výběru je pro laika často nezbytná. „Na správné volbě totiž záleží, zda s ním budete spokojeni,“  říká Michal Makalouš  z Mountfieldu. A dodává, že by si měl každý dopředu odpovědět,  na co vlastně čerpadlo potřebuji. Podle toho se dá blíže určit, jaké čerpadlo k tomu budete potřebovat.

Takže, pokud chcete „ jen“ zalévat, potřebujete zahradní čerpadla s vyšším tlakem a větším průtokem. Pro přečerpávání nebo vyčerpávání vody z bazénu či zaplaveného sklepa se používají čerpadla s menším tlakem a velký průtokem. Nebo chcete trvalým připojením zásobovat rodinný domek vodou? Pak je ideální rovnou domácí vodárna, potřebujete totiž větší tlak a stačí přitom menší průtok.  Čerpat kalovou vodu zvládají kalová čerpadla, která disponují malým tlakem a velkým průtokem. Podívejme se na jednotlivé skupiny podrobněji.

Kropení zahrady
Jedním z nejčastějších důvodů pro pořízení čerpadla je zavlažování záhonů, trávníku nebo skleníků. Zahradní povrchová čerpadla s elektrickým či benzinovým motorem jsou přenosná a snadno zvládnou nejen kropení pistolí, ale bez potíží „utáhnou“ i větší zavlažovací systémy s více postřikovači.

Pro vodu z kohoutku
Komplexní rozvod vody nejen v domě pomohou vyřešit automatické domácí vodárny nebo vodárenské sety. Pro dům i kropení zahrady můžete zvolit i tak zvaný vodní automat.  Jde o „chytrá“ čerpadla se zabudovanou elektronickou řídicí jednotkou, která umožňuje jejich automatické spínání a vypínání a chrání je i před chodem na sucho.

Když je voda, kde nemá
Velmi často používáme čerpadla na odčerpávání a přečerpávání vody. Pokud potřebujeme čerpat čistou nebo lehce znečištěnou vodu z bazénu nebo jezírka, můžeme sáhnout do široké škály ponorných čerpadel. Jsou uzpůsobena k čerpání velkého množství vody z malé hloubky a nepotřebují sací hadici, protože se noří celá přímo do vody. Mají plovákový spínač, který hlídá hladinu vody a zabraňuje chodu nasucho. K čerpání silně znečištěné splaškové vody, například ze zaplaveného sklepa nebo z fekální jímky, však už musíme mít ponorné kalové čerpadlo. Související články

Kompostéry pro obce i pro zahradu

Kompostéry akce, kompostéry pro obce i pro každou zahradu. Český výrobek a doprava zdarma.

Skleník ke zdi

Skleník ke zdi z polykarbonátu nebo UV skla. Velkou výhodou těchto typů skleníků ke zdi je především dobrá akumulační schopnost stěny domu.

Akce měsíce, automatické otvírače zdarma

Akce automatické otvírače zdarma při objednání skleníku během září a října včetně dopravy skleníků zdarma.

Fóliovníky a jejich výhody

S fóliovníky je pěstování jednoduché. Navíc ušetříte. Fóliovníky jsou levné a vytvoříte nejlepší podmínky pro kvalitní a rychlejší růst. Výhody fóliovníků patří mobilita.

Ventilátor Ecofan 810 Black Edition ventilátory

Ventilátor Ecofan 810 black edition. Ventilátory na krbová kamna Ecofan 810 generuje svou vlastní elektřinu využíváním tepla z kamen. Ventilátor Ecofan pomáhá cirkulaci teplého vzduchu po pokoji.

Akce na náhradní díly

Náhradní díly a příslušenství pro skleníky. Akce na náhradní díl pro automatický otvírač skleníkových oken.