Nej ...

Virózy a bakteriózy paprik

Pěstování paprik - Obecně jsou papriky značně náchylné na několik virových chorob. Virózy a bakterió ...

Pěstování paprik - Škůdci a jak na ně

Pěstování paprik - Papriky se často vyskytuje několik druhů živočišných škůdců. Škůdci a jak na ně. ...

Juka (Yucca)

Jak pěstovat pokojovou rostlinu Juku. Rady a návody na pěstování. ...

Zdraví na talíři: medvědí česnek a pažitka

Medvědí česnek se už dobrých pět let drží na čele žebříčku populárních jarních bylinek. Je o něj tak ...

Jarní práce a radosti v zahradě

První práce na zahradě patří k těm nejpříjemnějším. Příroda se probouzí, sklízíte plody své podzimní ...

Juka - péče o juku

Celoroční péče o juku. Jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. ...Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2007-02-12 17:42:43 | zobrazeno: 34138x
obr
Juka (Yucca) - jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. Juka (Yucca) - Myslím, že problémem Vaší juky bylo jak přesazení před obdobím vegetačního klidu tak i možná volba nevhodné nádoby či zeminy.

Juka (Yucca) - jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo

Dotaz z rubriky Poradna zahrada na hobbyzahrada.cz:

Juka (Yucca): Dobre den, obraciam sa Vas s prosbou o pomoc, lebo si uz neviem sama rady. V septembri minuleho roka som dostala krasnu velikansku palmu - Juku (Yucca). Ma asi 2 meter a 3 kmene, korene. Hned som ju presadila do kvetinaca bez misky, co som nemala robit. Drzala sa velmi dobre az do vianoc ale ked som sa prestahovala z bytu do domu. Zacali mi osichat spodne listy, postupne skoro vsetky. Prestala som ju polievat, lebo som citala ze cez zimu sa ma polievat menej, premiestnila som ju do svetlej ale za to chladnejsej miestnosti ale nic nepomaha. Listy schnu dalej a ja jej neviem pomoct. Nevedeli by ste mi poradit, co mam robit? Mozem prihnojovat alebo mam cakat na jar? Mozem ju presadit no noveho kvetinaca? Prosim Vas o pomoc , je mi jej velmi luto. Dakujem velmi pekne vopred. Lenka Visnovska z Puchova :-)

Odpověď:

Juka (Yucca) - Myslím, že problémem Vaší juky bylo jak přesazení před obdobím vegetačního klidu tak i možná volba nevhodné nádoby či zeminy. Popíši za jakých podmínek by se pěstovat měla. V létě chce rostlina čerstvý vzduch a nejlépe je držet ji venku. V zimě miluje chlad a v suchém vzduchu pokojů obvykle listy zasychají. V období vegetace se zalévá 2-3 x týdně a přebytečná voda v misce pod květníkem nesmí zůstat stát. V zimě se téměř nezalévá. Mladé rostliny se přesazují každoročně před začátkem vegetace, starší každé tři roky. Zemina musí být dobře propustná a nádoba musí být výborně drenážovaná a nesmí bránit odtoku přebytečné zálivkové vody. Pokud je Vaše rostlina v nevhodné zemině či nádobě měla byste ji přesadit již nyní, vegetační období zanedlouho začne. Měla byste rovněž podrobně prohlédnout listové růžice a zjistit, zda rostlina netrpí některou z houbových chorob či není-li napadena škůdci např. mšicemi, které svým sáním způsobují zasychání listů. Odborný poradce: Jaroslav Klíma,Zahradnické centrum Jindřichův Hradec

Další najdete pomocí vyhledávání na Hobbyzahrada.cz - Poradna Zobrazit dotazy | Přidat dotaz

Mohlo by vás zajímat: PěstováníSouvisející články

Pěstování jahod, výběr jahody

Návody pro úspěšné pěstování jahod. Výběr, sadba a výsadba jahody. Rubrika pěstování.

Muškáty převislé a jejich pěstování

Muškáty převislé a jejich pěstování. Rady a návody, jak pěstovat muškáty.

Hortenzie Hydrangea anomala ssp. petiolatis

Popínavá hortenzie řapíkatá Hydrangea anomala ssp. petiolatis jedná o rostlinu s krásnými květy. Cca za tři až pět let vyroste samopnoucí popínavá hortenzie.

Klívie pěstování

Klívie, Řemenatka, Clivia miniata pěstování. Rady a návody pro úspěsné pěstování klivie a to požadavky na světlo, teplotu, vlhkost a zalévání.

Lopatkovec, Spathiphyllum pěstování

Lopatkovec, Spathiphyllum a jeho pěstování. Rady a návody pro úspěsné pěstování a to požadavky na světlo, teplotu, vlhkost a zalévání.

Dracéna, Dračinec, Dracaena pěstování, rady a návody

Pokojová dracéna, Dračinec, Dracaena kapání bývá způsobeno nízkou vzdušnou vlhkostí bytu. Rady a návody, jak na dracénu.