Nej ...

Virózy a bakteriózy paprik

Pěstování paprik - Obecně jsou papriky značně náchylné na několik virových chorob. Virózy a bakterió ...

Pěstování paprik - Škůdci a jak na ně

Pěstování paprik - Papriky se často vyskytuje několik druhů živočišných škůdců. Škůdci a jak na ně. ...

Juka (Yucca)

Jak pěstovat pokojovou rostlinu Juku. Rady a návody na pěstování. ...

Zdraví na talíři: medvědí česnek a pažitka

Medvědí česnek se už dobrých pět let drží na čele žebříčku populárních jarních bylinek. Je o něj tak ...

Jarní práce a radosti v zahradě

První práce na zahradě patří k těm nejpříjemnějším. Příroda se probouzí, sklízíte plody své podzimní ...

Juka - péče o juku

Celoroční péče o juku. Jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. ...Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2006-06-30 07:21:27 | zobrazeno: 8740x
obr
Květinové horoskopy - Horoskop RAK - Hortenzie. Raci mají mimořádný smysl pro domov a rodinu. Jejich charakter je spíše zasněný a sentimentální. Hortenzie proto právem patří mezi květiny, ke kterým mají Raci nejblíže. Jejich nadýchané květenství připomíná oblaka a Rakům poskytuje bezpečný prostor pro jejich ...

Květiny na www.hobbyzahrada.cz

Květinové horoskopy na Hobbyzahrada.cz - Horoskop RAK - Hortenzie

Horoskop RAK – HORTENZIE

Raci mají mimořádný smysl pro domov a rodinu. Jejich charakter je spíše zasněný a sentimentální. Hortenzie proto právem patří mezi květiny, ke kterým mají Raci nejblíže. Jejich nadýchané květenství připomíná oblaka a Rakům poskytuje bezpečný prostor pro jejich bohatou fantazii. Skvělými společníky mohou být Rakům i při vytváření hřejivé rodinné atmosféry. Teplo domácího krbu je pro ně velmi důležité.

Jako součást květinových vazeb je hortenzie, stejně jako společensky nekonfliktní Rak, velmi univerzální. Hortenzie je možné použít jak samostatně v jednodruhové kytici, tak i ve smíšených aranžmá. Jako řezaná květina se začala používat teprve nedávno. Ještě na počátku 20. století se pěstovala výhradně jako skleníková rostlina. Během let se z ní však stala oblíbená zahradní květina vhodná i k řezu. V současné době je jako řezaná květina velice oblíbená.

První skutečná hortenzie, Hydrangea macrophylla, byla objevena v Japonsku na konci 18. století, kdy do této země měla přístup pouhá hrstka Evropanů. Objevu předcházel omyl lékaře a botanika Thunberga, který hortenziemi krmil svoji kozu, přičemž je považoval za kalinový keř. Teprve později se ukázalo, že se jedná o do té doby neznámou rostlinu. Původ vědeckého názvu Hydrangea není zcela zřejmý. Výkladů existuje několik, ten nejzajímavější tvrdí, že hortenzie byla pojmenována po jisté záhadné dámě.

Škálou barev, kterými se její květy mohou pyšnit, připomíná i citovou a náladovou nestálost Raka – ten je jednou nejšťastnější bytostí na světě, jindy zase propadá sklíčenosti. Některé květy svým zbarvením připomínají středověký rudý samet, jiné jsou tyrkysové, zelené nebo kovově modré, vždy v závislosti na chemických vlastnostech půdy.

Raci mohou sáhnout po své oblíbené barvě a užívat si nádherných květenství hortenzií doma i na zahradě, ve váze i v květináči. Pokud jim budou chtít připravit vhodné prostředí, měli by mít na paměti, že hortenzie vyžadují vysokou vlhkost vzduchu. Kvetoucí hortenzie lze také ke konci května s úspěchem pěstovat na balkóně či terase. Jejich květy se dají i usušit a bez problémů uchovat po delší dobu.

Autor: Holandská květinová kancelář

Květinové horoskopy na Hobbyzahrada.cz - Horoskop RAK - Hortenzie

Zaujalo nás na webu:
On-line prodej vybavení pro zahradu, hobby a bydlení. Více ... 

Související obrázky


obrázek ke článku

 


Související články

Kompostéry pro obce i pro zahradu

Kompostéry akce, kompostéry pro obce i pro každou zahradu. Český výrobek a doprava zdarma.

Skleník ke zdi

Skleník ke zdi z polykarbonátu nebo UV skla. Velkou výhodou těchto typů skleníků ke zdi je především dobrá akumulační schopnost stěny domu.

Akce měsíce, automatické otvírače zdarma

Akce automatické otvírače zdarma při objednání skleníku během září a října včetně dopravy skleníků zdarma.

Fóliovníky a jejich výhody

S fóliovníky je pěstování jednoduché. Navíc ušetříte. Fóliovníky jsou levné a vytvoříte nejlepší podmínky pro kvalitní a rychlejší růst. Výhody fóliovníků patří mobilita.

Ventilátor Ecofan 810 Black Edition ventilátory

Ventilátor Ecofan 810 black edition. Ventilátory na krbová kamna Ecofan 810 generuje svou vlastní elektřinu využíváním tepla z kamen. Ventilátor Ecofan pomáhá cirkulaci teplého vzduchu po pokoji.

Akce na náhradní díly

Náhradní díly a příslušenství pro skleníky. Akce na náhradní díl pro automatický otvírač skleníkových oken.