Nej ...

Virózy a bakteriózy paprik

Pěstování paprik - Obecně jsou papriky značně náchylné na několik virových chorob. Virózy a bakterió ...

Pěstování paprik - Škůdci a jak na ně

Pěstování paprik - Papriky se často vyskytuje několik druhů živočišných škůdců. Škůdci a jak na ně. ...

Juka (Yucca)

Jak pěstovat pokojovou rostlinu Juku. Rady a návody na pěstování. ...

Zdraví na talíři: medvědí česnek a pažitka

Medvědí česnek se už dobrých pět let drží na čele žebříčku populárních jarních bylinek. Je o něj tak ...

Jarní práce a radosti v zahradě

První práce na zahradě patří k těm nejpříjemnějším. Příroda se probouzí, sklízíte plody své podzimní ...

Juka - péče o juku

Celoroční péče o juku. Jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. ...Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2007-05-23 23:40:09 | zobrazeno: 27762x
obr
Magnolie pěstování, ošetření. Magnolie je nejstarší kvetoucí dřevina. Magnolii sadíme do pokud možno kyselého substrátu pro rododendrony. A je třeba po výsadbě důkladně zalévat. Chvilku trvá než zakoření.

Magnolie - pěstování, ošetření
Magnolie - nejstarší kvetoucí dřevina

Dotaz z rubriky Poradna zahrada na www.hobbyzahrada.cz:
Magnolie - pěstování, ošetření: Dobrý den, jsem naprostý začátečník a laik v oboru "zahrada" a proto se na Vás obracím s prosbou o radu. Asi před 14 dny jsem koupil Magnolii, kterou jsem zasadil do zahradnického substrátu, ale nyní jsem zjistil, že mi vadne. Mám ještě jeden problém. Na podzim jsem zasadil třešničku, kterou jsem letos na jaře zkrátil a nechal 3 horní očka na rozvětvení. Ale její lístečky se mi taky nelíbí, mám dojem, že jsou něčím napadeny. Našel jsem na nich jednu housenčičku (nebo to byl červíček?), byla taková malinká, bílá, asi 7-8mm dlouhá a asi 0,5mm tlustá. Prosím rovněž o radu co s ní. Pokud to bude možné, prosím o emailovou adresu, kam mohu přílohou poslat fotografie. Z těch byste jistě vyčetli mnohem lépe, jaký problém tyto rostliny mají. Prosím o Vaši odpověď na mail gd3@volny.cz, nebo o informaci, kde na Vašich web stránkách mohu najít odpověď na mé dotazy. Přeji hezký den. František Humpolec

Odpověď:
Magnolie - pěstování, ošetření:
Magnolie - nejstarší kvetoucí dřevina
Magnolii sadíme do pokud možno kyselého substrátu pro rododendrony. A je třeba po výsadbě důkladně zalévat. Chvilku trvá než zakoření. Na třešni máte nejspíš mšice ta housenka nebude problém . Udělejte postřik přípravkem Decis. Pokud se chcete dálé vzdělávat v zahradničení doporučuji knihu 1000 + 1 Rada do zahrady.
Odborný poradce: David Brom,Zahradnické centrum Jindřichův

Hobbyzahrada.cz vám radí:

KVĚTY MAGNOLIÍ: Magnolie - nejstarší kvetoucí dřevina

Do rodu magnolie (Magnolia) patří asi 80 druhů opadavých i vždyzelených stromů a keřů rostoucích planě v Severní a Střední Americe a v jihovýchodní Asii od Himaláje po Japonsko. Vývojově patří k nejstarším kvetoucím rostlinám (existovaly už na začátku třetihor) na Zemi. Pro naše klimatické podmínky se hodí jenom několik druhů. Každé jaro nás potěší krásnými, velkými a často i voňavými květy. Při jarních mrazících však v některých letech namrzají. Květy mají až 18 korunních lístků a mnoho tyčinek, plody mají podobu šišky. Starý název pro šišku je šách a odtud byl odvozen český název pro magnolii – šácholan (příliš se však nevžil).

Magnolie dost dobře rostou i ve znečištěném prostředí měst. Vyžadují humózní a vlhkou, ne však trvale zamokřenou půdu, s mírně kyselou reakcí (vápenaté půdy jim nesvědčí). Vhodné místo je v polostínu, chráněné od severních větrů. Potřebují dost místa neboť se vyznačují široce rozložitým růstem a řez jim nevyhovuje. Potřebuje si na stanovišti zvyknout, pak roste dobře, hůře snáší přesazování. Úspěšně se množí hřížením.

Nejčastěji se pěstuje Magnolia x soulangeana, mezidruhový kříženec s velkými růžovými květy před olistěním. K oblíbeným patří též bělokvěté Magnolia stellata, Magnolia salicifolia a Magnolia kobus, fialové květy má Magnolia lilioflora ´Nigra´ a Magnolia rustica ´Rubra´.

Autor: Jan Novák Bonsai zahrada Kunice www.bonsai-info.cz KVĚTY MAGNOLIÍ: Magnolie - nejstarší kvetoucí dřevinaDalší najdete pomocí vyhledávání na Hobbyzahrada.cz - Poradna Zobrazit dotazy | Přidat dotaz

Mohlo by vás zajímat: Prodej potřeb a vybavení pro dům, hobby a zahraduSouvisející články

Rdesno hadí kořen popínavá rostlina

Rdesno hadí kořen popínavá rostlina je vytrvalá rostlina se stočeným oddenkem. Pozor na rdesno o tloušťce 60 cm dokáže zbourat zeď.

Rdesno a smrk ztepilý

Smrk ztepilý (Picea abies) je statný stálezelený jehličnatý strom. Rdesno hadí kořen (Bistorta major), je asi 1 metr vysoká bylina rostoucí na vlhké půdě ve volné přírodě.

Plevel v trávníku

Mezi nejčastější plevele v trávníku patří hlavně Ježatka kuří noha. Metod odstranění plevele je hned několik.

Třešně a jejich pěstování

Rady a návody, jak úspěšně pěstovat třešně. Stanoviště třešní, roubování a postupný řez třešně.

Zahrada v červnu: choroby a škůdci

Rady a návody pro červen na zahradě. Jak na choroby a skůdce v červnu. Boj na zahradě proti slimákům.

Přísavník na zahradním domku

Přísavník a jeho pěstování na zahradním domku. Přísavník trojcípý boj proti škůdcům přísavníku.