Nej ...

Virózy a bakteriózy paprik

Pěstování paprik - Obecně jsou papriky značně náchylné na několik virových chorob. Virózy a bakterió ...

Pěstování paprik - Škůdci a jak na ně

Pěstování paprik - Papriky se často vyskytuje několik druhů živočišných škůdců. Škůdci a jak na ně. ...

Juka (Yucca)

Jak pěstovat pokojovou rostlinu Juku. Rady a návody na pěstování. ...

Zdraví na talíři: medvědí česnek a pažitka

Medvědí česnek se už dobrých pět let drží na čele žebříčku populárních jarních bylinek. Je o něj tak ...

Jarní práce a radosti v zahradě

První práce na zahradě patří k těm nejpříjemnějším. Příroda se probouzí, sklízíte plody své podzimní ...

Juka - péče o juku

Celoroční péče o juku. Jak pěstovat Juku, aby se jí dařilo. ...Zasílání novinek
odhlásit | přihlásit

Zobrazit:  nejnovější nejčtenější
 email 

vytvořeno: 2006-04-20 08:05:24 | zobrazeno: 26020x
obr
Balkónové květiny Pařížská kopretina Argyranthemum frutescens stanoviště, ochrana, pěstování Pařížská kopretina - Argyranthemum frutescens.

BALKÓNOVÉ ROSTLINY: Pařížská kopretina - Argyranthemum frutescens - stanoviště, ochrana, pěstování, ...

Pařížská kopretina - Argyranthemum frutescens předvádí svoji krásu v bílé, růžové a žluté barvě a pokud ji budete pravidelně celé léto přihnojovat, nebudete vědět co s květy, kterých tato pozoruhodná, z Kanárských ostrovů přivezená a v Evropě vyšlechtěná květina vyprodukuje neuvěřitelné množství. Do zahradních, dostatečně velkých nádob je ideální vitální růžová odrůda, do truhlíků kompaktní, ale menší odrůda bílá. Pokud budete odstraňovat odkvetlá květenství, pokvetou až do podzimu.Pařížská kopretina je excelentním středovým prvkem v zahradních květinových žardinierách, pokud odstraníme z několika hlavních stonků postranní výhony, vytvoří dlouhé stonky.


Stanoviště:  vyžaduje světlé, slunné, při nedostatku světla méně kvete, vítr snáší dobře

Pěstování:   sazenice vysazujeme do univerzálního hlinitého substrátu. Po dvou týdne ji začneme přihnojovat tekutým hnojivem s dostatkem stopových prvků. Zeminu musíme udržovat vlhkou, přeschnutí kořenového balu mívá za následek zpomalení růstu a zastavení kvetení. Abychom udrželi trvalou násadu květů, musíme rostlinu včas zbavovat odkvetlých květenství a tím zabraňovat tvorbě semenných váčků. Na podzim v září přestaneme rostlinu hnojit, omezíme zálivku, seřízneme asi na 30cm a tak ji připravíme k přemístění do světlé chladné místnosti při teplotě okolo 5 - 10 stC, kde přezimuje za velmi mírné zálivky. Na jaře přezimované rostliny přesadíme do čerstvé zeminy a umístíme do teploty asi 18stC, kde dojde k narašení nových výhonů. V polovině května je možno umístit rostlinu na její letní stanoviště.

Množení: je možné ze sklizených semen výsevem v březnu, vzešlé semenáčky přepícháváme po několika do 9cm květináčků a umístíme na okenním parapetu. Do truhlíků nebo žardinier vysazujeme v polovině května. Řízkování je velmi snadné, viz množení rostlin.

Ochrana před škůdci a chorobami :  v teplých podmínkách přezimování v místnosti nebo skleníku se může objevit molice skleníková, kterou likvidujeme Mospilanem v opakovaných postřicích podle návodu výrobce. Pokud se vyskytnou na jaře mšice, používáme osvědčený Pirimor, na svilušky, vyskytující se v příliš suchém a teplém vzduchu nasadíme přípravek Omite. Často se vyskytuje nádorovitost kořenů, způsobená přemírou zálivky. Autor: Josef Hejduk www.pelargonie.cz

Další najdete pomocí vyhledávání na Hobbyzahrada.cz - Poradna Zobrazit dotazy | Přidat dotaz

Mohlo by vás zajímat: PěstováníSouvisející články

Pěstování jahod, výběr jahody

Návody pro úspěšné pěstování jahod. Výběr, sadba a výsadba jahody. Rubrika pěstování.

Muškáty převislé a jejich pěstování

Muškáty převislé a jejich pěstování. Rady a návody, jak pěstovat muškáty.

Hortenzie Hydrangea anomala ssp. petiolatis

Popínavá hortenzie řapíkatá Hydrangea anomala ssp. petiolatis jedná o rostlinu s krásnými květy. Cca za tři až pět let vyroste samopnoucí popínavá hortenzie.

Klívie pěstování

Klívie, Řemenatka, Clivia miniata pěstování. Rady a návody pro úspěsné pěstování klivie a to požadavky na světlo, teplotu, vlhkost a zalévání.

Lopatkovec, Spathiphyllum pěstování

Lopatkovec, Spathiphyllum a jeho pěstování. Rady a návody pro úspěsné pěstování a to požadavky na světlo, teplotu, vlhkost a zalévání.

Dracéna, Dračinec, Dracaena pěstování, rady a návody

Pokojová dracéna, Dračinec, Dracaena kapání bývá způsobeno nízkou vzdušnou vlhkostí bytu. Rady a návody, jak na dracénu.