Dobrý den, chtěla bych Vás moc poprosit o radu.
Před 3 týdny jsem si zakoupila pokojovou palmu Phoenix....květinu jsem tak 1x týdně rosila na listy a 1x týdně zalila do misky, nechala jsem, ať si květina vypije co potřebuje a nenechávala jsem rostlinu stát ve vodě.
Palmu mám v panelákovém bytě, kde je teplota cca kolem 20C a v odpoledních hodinách svítí na květinu slunce přes záclonu (pokud je tedy jasno).
Celá palma je velmi povadlá, stonky jsou svislé dolů, některé lupínky jsou ohnuté dolů, na lístkách ze spodní části jsou bílé tečky (to nevím, zda to tam má být) - nebo, zda to není nějaká choroba??
Byla bych velice nerada, kdyby mi ta palma zašla, protože stála dost peněz.
Ptala jsem se v prodejně a paní mi říkala, že kdyby byla palma přelitá, tak se ty listy zavírají jakoby do sebe, ale na té palmě je řada lupínků zavřená do sebe, ale zbytek zase ohnutý dolů, některé lístky zkroucené a na konci uschlé. Nevím si rady - květina působí povadle, stonky jsou ohnuté dolů (oproti původnímu stavu), lístky jsou jakoby uzavřené, ale spousta listů je otevřených a právě ty jsou z polovičky ohnuté dolů (jak když vadnou).
Mohli byste mi, prosím, poradit - v čem je problém??
Děkuji moc
Urbánková
Dobrý den, pokusila jsem se palmu Phoenix nafotit, doufám, že to takto bude stačit k zjištění příčiny. Rovněž mě napadlo, jestli palma nemohla nějak namrznout, sice jsem ji nesla v papíru, ale někde třeba u těch dovozců. Zjistila jsem, že se vždy ohne lupen, na něm se pak udělá taková hnědá čárka - viz obrázek po přiblížení - a potom se ten kousek lupenu odlomí.
Děkuji moc za pomoc!
Urbánková
PS: Aby byly obrázky ve velkém rozlišení, zasílám ve 2 e-mailech
Posílám odkaz na způsob pěstování tohoto datlovníku:
http://www.ceskestavby.cz/rostliny/datlovnik-kanarsky-phoenix-canariensis/
Z fotek bych to viděl na vliv náhlé změny prostředí, zlomy na listech mohou být důsledkem nevhodné manipulace s rostlinou. V odkazu se podívejte i na diskuzi pod článkem. Pokud budou problémy rostliny přetrvávat bylo by vhodné uplatňovat reklamaci. Jaroslav Klíma, odborný poradce: Zahradnické centrum Jindřichův Hradec
České tropy: Teplomilné palmy
Archontophoenix cunninghamia Jedna z nejkrásnějších palem známá taktéž pod názvem palma královská, dorůstající e volné přírodě výšky přes 20m. Původem ze severovýchodní Austrálie. Jelikož nevyžaduje přímé světlo, je vhodná pro pěstování v bytě. Beccariophoenix madagascariensis Málo známá a velmi raritní a dekorativní palma původem z madagaskarských pralesů. ...
Další články na téma pěstování Phoenix canariensis na www.hobbyzahrada.cz - dopočujeme využívat vyhledávání na webu: pěstovní, Phoenix canariensis, pěstování Datlovník kanárský
Náš tip: www.a-z-obchod.cz akce, slevy, výprodeje
Související obrázky
Související články
Pěstování jahod, výběr jahody
Návody pro úspěšné pěstování jahod. Výběr, sadba a výsadba jahody. Rubrika pěstování.
Muškáty převislé a jejich pěstování
Muškáty převislé a jejich pěstování. Rady a návody, jak pěstovat muškáty.
Hortenzie Hydrangea anomala ssp. petiolatis
Popínavá hortenzie řapíkatá Hydrangea anomala ssp. petiolatis jedná o rostlinu s krásnými květy. Cca za tři až pět let vyroste samopnoucí popínavá hortenzie.
Klívie pěstování
Klívie, Řemenatka, Clivia miniata pěstování. Rady a návody pro úspěsné pěstování klivie a to požadavky na světlo, teplotu, vlhkost a zalévání.
Lopatkovec, Spathiphyllum pěstování
Lopatkovec, Spathiphyllum a jeho pěstování. Rady a návody pro úspěsné pěstování a to požadavky na světlo, teplotu, vlhkost a zalévání.
Dracéna, Dračinec, Dracaena pěstování, rady a návody
Pokojová dracéna, Dračinec, Dracaena kapání bývá způsobeno nízkou vzdušnou vlhkostí bytu. Rady a návody, jak na dracénu.